شرکت کوالکوم شعبه‏ «نرم‏‌افزارهای مدیریت ناوگان حمل و نقل» خود را می‌‏فروشد

شرکت کوالکوم شعبه‏ «نرم‏‌افزارهای مدیریت ناوگان حمل و نقل» خود را می‌‏فروشد

همکاران سیستم- شرکت کوالکوم قصد دارد یکی از شعبه‏‌های نرم‏‌افزاری خود را که در آن به عرضه راهکار مدیریت ناوگان حمل و نقل می‌‏پردازد، به یک شرکت خصوصی واگذار کند.
به گزارش وب‏‌سایت zdnet، شرکت کوالکوم که یکی از مطرح‏‌ترین عرضه‏‌کنندگان تراشه‏‌ها و پردازنده‌‏های رایانه‏‌ای است، قصد دارد شبعه نرم‌‏افزارهای مدیریت ناوگان حمل و نقل خود را به گروه سهامداران ویستا اکویتی پارتنرز (Vista Equity Partners) بفروشد. کوالکوم موافقت کرده است که این شعبه نرم‌‏افزاری را در ازای دریافت ۸۰۰ میلیون دلار نقد به گروه ویستا واگذار کند.
بر اساس این گزارش، شعبه نرم‏‌افزارهای مدیریت ناوگان حمل و نقل دارای برنامه‏‌ها و راهکارهایی در زمینه مدیریت حمل و نقل و ترافیک است که شرکت‌‏های خصوصی فعال در بخش حمل و نقل از آن‌ها استفاده می‌‏کنند. این راهکار‌ها اطلاعات مربوط به ترافیک و ناوگان حمل و نقل را از طریق فناوری‏‌های همراه در اختیار رانندگان و کاربران قرار می‌‏دهد و راهکارهایی را نیز در زمینه امنیت، ره‏گیری با جی پی اس و غیره ارائه می‌‏کند.
این بخش نرم‏‌افزاری از ادغام شرکت‏‌های اومنی ترکز (Omnitracs)، سیلکتوس و فلیت ریسک تشکیل شده است که کوالکوم آن‌ها را در سال‏‌های گذشته خریده و با هم ادغام کرده است. پیش‌‏بینی می‌‏شود این معامله پس از ماه دسامبر نهایی شود.
شرکت کوالکوم در سال‏‌های اخیر بیش از هر چیز بر ساخت تراشه‏‌ها و پردازنده‌‏های قابل نصب بر روی گوشی‌‏های هوشمند و تبلت‏‌ها متمرکز شده است. شرکت‏‌هایی مثل سامسونگ و اپل از جمله مهم‌ترین مشتریان تراشه‏‌های کوالکوم هستند. این شرکت در سه ماهه منتهی به ژوئیه توانست درآمدهای خود را تا ۳۰ درصد افزایش دهد.