شرکت کوالکوم شعبه‏ «نرم‏‌افزارهای مدیریت ناوگان حمل و نقل» خود را می‌‏فروشد

شرکت کوالکوم شعبه‏ «نرم‏‌افزارهای مدیریت ناوگان حمل و نقل» خود را می‌‏فروشد

همکاران سیستم- شرکت کوالکوم قصد دارد یکی از شعبه‏‌های نرم‏‌افزاری خود را که در آن به عرضه راهکار مدیریت ناوگان حمل و نقل می‌‏پردازد، به یک شرکت خصوصی واگذار کند.
به گزارش وب‏‌سایت zdnet، شرکت کوالکوم که یکی از مطرح‏‌ترین عرضه‏‌کنندگان تراشه‏‌ها و پردازنده‌‏های رایانه‏‌ای است، قصد دارد شبعه نرم‌‏افزارهای مدیریت ناوگان حمل و نقل خود را به گروه سهامداران ویستا اکویتی پارتنرز (Vista Equity Partners) بفروشد. کوالکوم موافقت کرده است که این شعبه نرم‌‏افزاری را در ازای دریافت ۸۰۰ میلیون دلار نقد به گروه ویستا واگذار کند.
بر اساس این گزارش، شعبه نرم‏‌افزارهای مدیریت ناوگان حمل و نقل دارای برنامه‏‌ها و راهکارهایی در زمینه مدیریت حمل و نقل و ترافیک است که شرکت‌‏های خصوصی فعال در بخش حمل و نقل از آن‌ها استفاده می‌‏کنند. این راهکار‌ها اطلاعات مربوط به ترافیک و ناوگان حمل و نقل را از طریق فناوری‏‌های همراه در اختیار رانندگان و کاربران قرار می‌‏دهد و راهکارهایی را نیز در زمینه امنیت، ره‏گیری با جی پی اس و غیره ارائه می‌‏کند.
این بخش نرم‏‌افزاری از ادغام شرکت‏‌های اومنی ترکز (Omnitracs)، سیلکتوس و فلیت ریسک تشکیل شده است که کوالکوم آن‌ها را در سال‏‌های گذشته خریده و با هم ادغام کرده است. پیش‌‏بینی می‌‏شود این معامله پس از ماه دسامبر نهایی شود.
شرکت کوالکوم در سال‏‌های اخیر بیش از هر چیز بر ساخت تراشه‏‌ها و پردازنده‌‏های قابل نصب بر روی گوشی‌‏های هوشمند و تبلت‏‌ها متمرکز شده است. شرکت‏‌هایی مثل سامسونگ و اپل از جمله مهم‌ترین مشتریان تراشه‏‌های کوالکوم هستند. این شرکت در سه ماهه منتهی به ژوئیه توانست درآمدهای خود را تا ۳۰ درصد افزایش دهد.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *