سرویس پردازش ابری برای تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات کاربران عرضه شد

سرویس پردازش ابری برای تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات کاربران عرضه شد

همکاران سیستم- شرکت SOS Online Backup از راه‌اندازی سرویس جدیدی برای دستگاه‌های الکترونیکی همراه، رایانه‌های رومیزی و شبکه اجتماعی فیس‌بوک خبر داده است که از اطلاعات کاربران روی فضای پردازش ابری نسخه پشتیبان تهیه می‌کند. این شرکت همچنین اعلام کرد که نسخه ویژه این سرویس مخصوص تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات شبکه اجتماعی توئیتر و سرویس پست الکترونیکی Gmail را نیز تا ماه دسامبر عرضه خواهد کرد.

 این سرویس جدید که با نام کامل SOS Online Backup Home 5.0  شناخته می‌شود، به کاربران امکان می‌دهد با در اختیار گرفتن یک مجوز نرم‌افزاری از اطلاعات مورد نظر خود در 5 رایانه شخصی نسخه پشتیبان تهیه کنند.

 از جمله قابلیت‌های جدیدی که در این سرویس به کار گرفته شده است SOS Social Backup نام دارد که یک ابزار جدید مخصوص فیس‌بوک محسوب می‌شود و کلیه اطلاعات موجود در این شبکه اجتماعی از جمله اطلاعات مربوط به دوستان، آلبوم تصاویر و پیام‌های دریافتی را ذخیره می‌کند.

 کِن شاو، مدیر مرکز SOS Online Backup در این باره توضیح داد: «در شرایطی که حساب الکترونیکی شما برای ورود به سرویس‌های اینترنتی دچار مشکل می‌شود یا زمانی که شما قصد دارید صفحه ویژه خود در شبکه اجتماعی فیس‌بوک را برای همیشه ببندید و صفحه جدیدی در Google+ یا LinkdIn باز کنید، می‌توانید اطلاعات مربوط به تمام دوستان خود و تصاویر را منتقل کنید».

 نسخه جدید این سرویس تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات مجازی کاربران از سیستم‌عامل ویندوز و دستگاه‌های الکترونیکی همراه مبتنی بر سیستم‌های عامل iOS و اندروید پشتیبانی می‌کند.

 

Techworld