زبان برنامه‌نویسی Swift اپل متن‌باز شد

زبان برنامه‌نویسی Swift اپل متن‌باز شد

همکاران سیستم- زمانی که اپل در سال ۲۰۱۴ میلادی زبان برنامه‌نویسی Swift را در قالب زبان Objective C بدون C عرضه کرد، برخی کاربران بر این باور بودند که این محیط بسیار کاربردی خواهد بود و برخی دیگر عرضه چنین محصولی از سوی اپل را یک اشتباه دانستند.به گزارش وبسایت zdnet، طی یک سال گذشته  برنامه‌نویسان به سرعت خود را با Swift سازگار کردند. اما اپل هم اکنون در کنفرانس سالانه WWDC ۲۰۱۵ تحول بزرگی در این محصول ایجاد کرد و آن را متن‌باز کرد.
«کرایگ فدریجی» مدیر مرکز مهندسی نرم‌افزار اپل طی سخنرانی خود در مقابل مدعوین این کنفرانس توضیح داد که: «ما معتقدیم Swift بزرگترین زبان برنامه‌نویسی بعدی خواهد بود. ما بر این باوریم که Swift همه‌جا خواهد بود و همه برنامه‌نویسان از آن استفاده خواهند کرد. به همین خاطر می‌خواهیم اتفاق بزرگی در این زمینه انجام دهیم. امروز می‌خواهیم اعلام کنیم که Swift متن‌باز شده است».
اپل امیدوار است کدنویسی با Swift را آسان‌تر، سریع‌تر و پایدارتر کند. باید گفت که نتیجه ابزارهای ساخته شده مبتنی بر این محصول بهتر شده‌اند. نرم‌افزارهایی که با این زبان برنامه‌نویسی ساخته می‌شوند بدون مشکل و حفره نیستند. اما اپل در تلاش است با متن‌باز کردن این زبان برنامه‌نویسی این مشکلات و حفره‌‌ها را سریع‌تر برطرف کند.
فدریجی در این خصوص گفت: «ما نسخه ویژه این نرم‌افزار مخصوص سیستم‌های عامل iOS، OSX و لینوکس را به زودی عرضه خواهیم کرد. این نسخه از زبان برنامه‌نویسی پایان سال جاری میلادی عرضه می‌شود».