رشد ۴۲ درصدی بازار نرم‌افزارهای اجتماعی سازمانی‌ در ۴ سال آینده

رشد ۴۲ درصدی بازار نرم‌افزارهای اجتماعی سازمانی‌ در ۴ سال آینده

بر اساس گزارش جدید منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی IDC، درخواست بازار برای خرید نرم‌افزارهای اجتماعی سازمانی طی سال‌های آتی رو به‌افزایش خواهد بود و این امر به دنبال ادغام محصولات موجود به منظور ارتقا همکاری‌ها و ارتباطات میان کارمندان توسط شرکت‌ها و سازمان‌ها صورت خواهد گرفت.
بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته توسط مرکز IDC، بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ میلادی میزان سرمایه‌گذاری شرکت‌ها برای خرید نسل جدید محصولات یاد شده

رشد 42.4 درصدی را پیش‌رو خواهد داشت. این جریان بیشتر مربوط به بازار «نرم‌افزارهای همکاری‌های اجتماعی سازمانی» و «نرم‌افزارهای شبکه‌ای اجتماعی سازمانی» خواهد شد.
 «مایکل فائوشت» مدیر تدوین گزارش نهایی IDC در این تحقیق توضیح داد: «ما رشد قابل ملاحظه‌ای را بین بازیگران اصلی این عرصه مشاهده می‌کنیم و پیش‌بینی می‌شود که این رشد در سال‌های آتی ادامه داشته باشد».
در سال ۲۰۱۱ میلادی در مجموع 767.4 میلیون دلار نرم‌افزار اجتماعی سازمانی در سراسر جهان فروخته شد که پیش‌بینی می‌شود این رقم در سال ۲۰۱۶ به 4.5 میلیارد دلار برسد. این آمار و ارقام در گزارش شرکت IDC با عنوان زیر منتشر شده است: «پیش‌بینی وضعیت نرم‌افزارهای اجتماعی سازمانی در بازار جهانی ۲۰۱۲-۲۰۱۶».