خدمات ابری اپل ارزان شد

خدمات ابری اپل ارزان شد

با پایان یافتن فصل تابستان رقابت در بازار خدمات پردازش ابری داغ‌تر شده است و پس از یک دوره زمانی آتش‌بس شرکت‌ها می‌کوشند تلاش بیشتری در این عرصه انجام دهند.به گزارش وبسایت theinquirer، شرکت اپل در حال ساده‌سازی قیمت‌های خود برای سرویس ابری iCloud است و با تخفیف ۵۰ درصدی تصمیم گرفته است خدمات مذکور را با قیمت ارزان‌تر در اختیار کاربران قرار دهد.
بر این اساس شرکت اپل به هر یک از مشترکان خدمات ابری خود ۵ گیگابایت حافظه اولیه را رایگان می‌دهد و البته در این تصمیم‌گیری‌ها حافظه ۲۰ و ۵۰۰ گیگابایتی کنار گذاشته شده است. در عوض کاربران می‌توانند حافظه‌های مورد نیاز خود را با ظرفیت ۵۰ گیگابایت، ۲۰۰ گیگابایت و یک ترابایت انتخاب کنند.
قیمت‌ها برای بریتانیا به این صورت اعلام شده است که کاربران در هر ماه برای ۵۰ گیگابایت ۰.۷۹ پوند می‌پردازند، برای ۲۰۰ گیگابایت ۲.۴۹ پوند و برای یک ترابایت هم هزینه ماهانه ۶.۹۹ پوند را پرداخت می‌کنند. کاربران بریتانیایی پیش از این برای در اختیار گرفتن ۲۰ گیگابایت حافظه ابری اپل ماهانه ۰.۷۹ پوند می‌پرداختند.
شرکت اپل طبق معمول قصد دارد در این زمینه هم با دیگر شرکت‌های حاضر در عرصه خدمات ابری رقابت کند. در مقابل اپل، مایکروسافت و گوگل ۱۵ گیگابایت حافظه ابتدایی را به صورت رایگان در اختیار کاربران خود می‌گذارند و این در حالی است که Dropbox به مشترکان خود ۲ گیگابایت حافظه رایگان می‌دهد و هر کس یکی از دوستان یا اطرافیان خود را به این مجموعه اضافه کند حافظه رایگان بیشتر در اختیار می‌گیرد.
هزینه ماهانه استفاده از یک ترابایت حافظه مجازی گوگل ۹.۹۹ دلار است که می‌توان آن را معادل ۷.۷۵ پوند محاسبه کرد. یک ترابایت حافظه ابری Dropbox با هزینه ۷.۹۹ پوند ارائه می‌شود که اگر کاربران به صورت سالانه ۷۹ پوند بپردازند، این هزینه کاهش میابد. خدمات ابری آمازون نیز برای یک سال ۵۹.۹۹ دلار دریافت می‌کند که البته کاربران می‌توانند برای دوره زمانی سه ماه به صورت آزمایشی از ان استفاده کنند. مشترکان سرویس Amazon Prime هم می‌توانند برای ذخیره‌سازی عکس‌های خود حافظه نامحدود در اختیار بگیرند.
در پایان، سرویس پردازش ابری OneDrive مایکروسافت با حافظه یک ترابایت هزینه ماهانه بالغ بر ۶.۹۹ دلار را به دنبال دارد که در بین شرکت‌های  مذکور از همه ارازن‌تر محاسبه می‌شود و اگر کاربران مشترک سرویس Office ۳۶۵ باشند، باز هم روی این سرویس تخفیف دریافت می‌کنند.