تلاش چین برای افزایش حق ثبت اختراعات در تمام حوزه‌ها

تلاش چین برای افزایش حق ثبت اختراعات در تمام حوزه‌ها

همکاران سیستم- چین قصد دارد تعداد حق ثبت اختراعات خود را تا سال ۲۰۲۰ تا سه برابر افزایش دهد.به گزارش وب‌سایت reuters، چین قصد دارد حق ثبت اختراعات خود را در تمام حوزه‌ها از بخش کشاورزی گرفته تا داروسازی و فناوری‌های پیشرفته آی تی تا سال ۲۰۲۰ تا سه برابر افزایش دهد. دولت این کشور در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ به ازای هر ۱۰ هزار نفر حدود ۱۴ حق اختراع را ثبت کند.

بر اساس این گزارش، در سال ۲۰۱۳ در چین به ازای هر ۱۰ هزار نفر فقط ۴ حق اختراع ثبت شده است و حالا دولت این کشور قصد دارد در پنج سال آینده این رقم را به ۱۴ برساند. برآوردها نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۳ در این کشور ۶۲۹ هزار و ۶۱۲ حق اختراع ثبت شده است که این رقم ۲۰۰ هزار حق اختراع بیشتر از آمریکا است.

پکن می‌کوشد به یکی از بزرگ‌ترین بازیگران صنعت فناوری‌های پیشرفته تبدیل شود. یکی از مهم‌ترین دلایل این تصمیم این است که این کشور در بخش صنایع تولیدی با رشد کند و افزایش هزینه‌ها شده است.

در اطلاعیه‌ای که دولت چین در این باره منتشر کرده، آمده است: مالکیت فکری رفته‌رفته به یکی از مهم‌ترین اجزای منابع راهبردی و توانمندی رقابتی چین تبدیل می‌شود. در این اطلاعیه همچنین تاکید شده است که تا سال ۲۰۲۰ باید بستر قانونی لازم برای حمایت از حقوق مالکیت فکری پدیددآورندگان فراهم شود. این کشور همچنین قصد دارد طول زمان لازم برای ثبت حق اختراعات را که در سال ۲۰۱۳ به طور متوسط ۲۲.۳ ماه بوده است تا سال ۲۰۲۰ به ۲۰.۲ ماه کاهش دهد.