برترین مدیران عامل حوزه فناوری برگزیده شدند

برترین مدیران عامل حوزه فناوری برگزیده شدند

همکاران سیستم- پایگاه اینترنتی Glassdoor آخرین گزارش خود را برای 50 مدیرعامل برتر در سال 2014 میلادی منتشر کرد و بار دیگر دنیای فناوری موفق شد نقش اصلی را در این لیست به خود اختصاص دهد.

در لیست امسال “جِف وِینر”(Jeff Weiner) مدیرعامل شرکت LinkedIn توانست جایگزین “مارک زوکربرگ”(Mark Zuckerberg) مدیرعامل شرکت فیس‌بوک شود و عنوان برترین مدیر سال را از آن خود کند. البته زوکربرگ جوان هم یک سال قبل عنوان نخست این لیست را از چنگ “تیم کوک”(Tim Cook) مدیرعامل اپل درآورده بود.

مرکز Glassdoor برای به‌دست آوردن این لیست، نظرسنجی گسترده‌ای را از تاریخ اول فوریه 2013 تا 31 ژانویه 2014 روی کارمندان این شرکت انجام داد.

لازم به ذکر است که شرکت ارایه‌کننده خدمات شبکه اجتماعی LinkedIn در لیست سال گذشته هیچ جایگاهی نداشت، اما وىنر برای سال 2014 میلادی موفق شد با کسب 100 درصد امتیازها عنوان نخست لیست را از آن خود کند.

امتیاز زوکربرگ برای سال جاری با کاهش 6 درصدی، 93 درصد محاسبه شد تا او با این اتفاق به عنوان نهمین مدیرعامل برتر در صنایع مختلف و چهارمین مدیرعامل برتر در حوزه فناوری برگزیده شود.

از بین صحبت‌های کارمندان LinkedIn، گفته‌های دو تن از کارمندان دفتر مرکزی آن در گزارش شرکت Glassdoor آورده شده است. فرد اول در این خصوص گفت: «فرهنگ شفافیت کامل در فضای کاری. ملاقات حضوری با مدیرعامل شرکت هر دو هفته یکبار». کارمند دیگر در این باره توضیح داد: «همکاران به‌عنوان اصلی‌ترین نقطه برای توسعه‌دهندگان،شرکت‌های همکار و دیگر مراکز مرتبط محسوب می‌شوند. رهبری در سطح عالی صورت می‌گیرد. مزایا شگفت‌انگیز است».

از بین 50 مدیر برتر که نام آن‌ها در لیست سال جاری منتشر شده است تنها نام 26 فرد در لیست سال گذشته هم موجود بود. همچنین گفته شد که از این تعداد 14 نفر مدیریت شرکت‌های حوزه فناوری را برعهده دارند.

منبع: سایت thenextweb