بدنه آیفون 5 از فلز مایع ساخته می‌شود

بدنه آیفون 5 از فلز مایع ساخته می‌شود

همکاران سیستم- طبق آخرین خبرهای منتشر شده، قرار است مدل به‌روز شده گوشی هوشمند آیفون ماه اکتبر وارد بازار شود و گفته می‌شود که اپل در ساخت این محصول از ماده‌ای موسوم به فلزمایع (Liquidmetal) استفاده کرده است که این محصول را از تمامی رقبای آن متمایز می‌کند.

سایت pcworld با اعلام این خبر نوشته است: این ماده نخستین بار در سال 1992 در موسسه فناوری کالیفرنیا از ترکیب تیتانیوم، نیکل و زیرکونیوم به همراه دیگر فلزها ساخته شده است. ماده ساخته شده از این فرآیند بسیار محکم و سبک است و زمانی که آن را لمس می‌کنیم شبیه به شیشه صاف و صیقلی است و به همین خاطر محصول نهایی را فلزِمایع می‌نامند.

فلزِمایع هم‌اکنون در ابزارهای الکترونیکی مختلف با کاربردهای گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد و از مهم‌ترین قابلیت‌های آن می‌توان به دوام بالا، پایین بودن وزن آن در حد پلاستیک، مقاومت در مقابل خط و خش و صاف و صیقلی بودن آن شاره کرد. شرکت SanDisk هم‌اکنون از این ماده برای حافظه‌های فلش  Cruzer USB و دستگاه‌های چندرسانه‌ای قابل‌حمل Sansa استفاده می‌کند و شعبه Vertu شرکت نوکیا نیز برخی از گوشی‌های لوکس خود را با استفاده از این فلز  تولید کرده است.