امسال بازار زیرساخت‌های آی تی در خاورمیانه و آفریقا به 9. 3 میلیارد دلار می‌رسد

امسال بازار زیرساخت‌های آی تی در خاورمیانه و آفریقا به 9. 3 میلیارد دلار می‌رسد

همکاران سیستم- شرکت گارتنر پیش‌بینی کرده است امسال بازار زیرساخت‌های آی تی در کشورهای خاورمیانه و آفریقا به مرز 9. 3 میلیارد دلار خواهد رسید.
بر اساس گزارش گارتنر، امسال درآمد شرکت‌های عرضه کننده   آی تی از بازار کشورهای خاورمیانه و آفریقا با ۴ درصد رشد نسبت به سال گذشته به 9. 3 میلیارد دلار خواهد رسید. برآورد تحلیلگران این شرکت همچنین نشان می‌دهد کشورهای حوزه خلیج فارس در سال جاری توجه خود را عمدتاً به راهکارهای کسب و کار و افزایش بازدهی نیروی کار معطوف خواهند کرد.
بر اساس این گزارش، استفاده از فناوری‌های همراه، پردازش ابری و شبکه‌های اجتماعی در کشورهای خاورمیانه رفته رفته در حال تبدیل به یک واقعیت آشکار است و استفاده از این فناوری‌ها شیوه ارائه و مدیریت خدمات آی تی را نیز تغییر خواهد داد.
برآوردهای گارتنر نشان می‌دهد امسال بازار سرور‌ها پررونق‌ترین بخش بازار زیرساخت‌های آی تی در این کشور‌ها خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود درآمدهای حاصل از این بخش از بازار در سال ۲۰۱۳ به 54. 1 میلیارد دلار و در سال ۲۰۱۶ به 69. 1 میلیارد دلار برسد. تحلیلگران معتقدند افزایش پذیرش تدریجی راهکارهای مجازی سازی یکی از مهم‌ترین عوامل رشد بازار سرور‌ها در کشورهای خاورمیانه و آفریقا خواهد بود.
بازار فناوری‌های ذخیره سازی، شبکه‌های محلی (LAN) و شبکه‌های گسترده (WAN) نیز از دیگر بخش‌های پر رونق بازار زیرساخت‌های آی تی کشورهای خاورمیانه و آفریقا خواهد بود.
گفتنی است پژوهشگران گارتنر قصد دارند مهم‌ترین موضوعات مربوط به صنعت زیرساخت‌های آی تی را در سمپوزیومی که پنجم تا هفتم ماه مارس سال جاری در دبی برگزار خواهد شد، مورد بحث و بررسی قرار دهند.