استقبال کسب و کار‌ها از خدمات امنیتی تحت پردازش ابری در حال افزایش است

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی گارتنر پیش‌بینی کرده است تا سال ۲۰۱۵ حدود ۱۰ درصد از کل محصولات امنیتی ویژه کسب و کار‌ها از طریق فناوری‌های پردازش ابری عرضه خواهد شد.
به گزارش گارتنر، توسعه فناوری‌های پردازش ابری چشم انداز بازار محصولات و راهکارهای امنیتی را در دنیای آی تی تغییر خواهد داد. توسعه فناوری‌های ‌پردازش ابری باعث خواهد شد تا سال ۲۰۱۵ حدود ۱۰ درصد از راهکار‌ها و محصولات امنیتی ویژه کسب و کار‌ها از طریق این فناوری‌ها عرضه شود. برخی از راهکار‌ها و خدمات امنیتی که رفته رفته از طریق فناوری‌های پردازش ابری عرضه خواهد شد عبارتند از ایمیل‏های امن، ورودی‌های اینترنتی امن، راهکار ارزیابی آسیب‌پذیری نرم افزار‌ها از راه دور و نرم افزار مدیریت هویت و دسترسی (IAM).
گارتنر طی مطالعه‌ای همچنین دریافته است که خدمات امنیتی در زمینه ایمیل مهم‌ترین اولویت بسیاری از کسب و کار‌ها در آمریکا و اروپا است.
بر اساس پیش‌بینی شرکت گارتنر، تا سال ۲۰۱۶ درآمد حاصل از خدمات امنیتی تحت فناوری‌های پردازش ابری به ۲. ۴ میلیارد دلار خواهد رسید. به گفته اریک آلم، مدیر بخش پژوهش‏های گاتنر درباره دلایل گرایش کسب و کار‌ها به راهکارهای امنیتی تحت پردازش ابری گفته است: خریداران این محصولات می‌کوشند با استفاده از خدمات امنیتی تحت فناوری‌های پردازش ابری فقدان نیروهای متخصص خود را جبران کنند و به اهدافی مثل کاهش هزینه‌ها و سازگاری سریع با معیار‌ها و قواعد امنیتی دست یابند.