ابزار ویژه اپل برای نصب ویندوز ۱۰ روی رایانه‌های مک

ابزار ویژه اپل برای نصب ویندوز ۱۰ روی رایانه‌های مک

همکاران سیستم-شرکت اپل نسخه ویژه میان‌افزار Boot Camp برای نصب سیستم عامل ویندوز ۱۰ روی رایانه‌های مک را عرضه کرد.به گزارش وبسایت theinquirer، بر این اساس گفته شد گزینه نصب ویندوز ۱۰ برای تمام رایانه‌های مک با سیستم‌ عامل OS X Yosemite و El Capitan در زمان عرضه آن موجود خواهد بود. البته کاربران نیازمند آن هستند که یک نسخه شخصی از ویندوز ۱۰ را برای خود تهیه کنند و در این زمینه استفاده از نسخه ۶۴ بیتی توصیه شده است.
کاربران اپل می‌توانند با استفاده از ابزار Media Creation Tool فایل ISO با قابلیت بوت کردن را بارگذاری و ایجاد کنند و اگر قصد داشته باشند از دیسک‌های DVD استفاده کنند، می‌بایست Disk Utilities را به کار برند تا آن را به فایل ISO بدل کنند.
اگر کاربران اپل از نسخه‌های ۳۲ بیتی سیستم‌های عامل  ویندوز ۷ یا ۸ استفاده می‌کنند، تنها کافی است که فرآیند نصب نسخه ۶۴ بیتی ویندوز ۱۰ را آغاز کنند. زیرا رایانه‌های مک از آن پشتیبانی می‌کنند.
همچنین یک سری ابزار به‌روزرسان ارائه شده است که پس از نصب ویندوز ۱۰ کاربران اپل می‌توانند آنها را در اختیار بگیرند تا از اجرای مناسب بخش‌های مختلف سخت‌افزاری اطمینان حاصل کنند. اگر این ابزارها به طور کامل نصب شوند، تمام بخش‌های مختلف از جمله ورودی USB ۳.۰، USB-C، SD/SDXC، Thunderbolt، صفحه‌کلید، موشواره و صفحه لمسی Trackpad به خوبی کار می‌کنند.
باید توجه داشت که ویندوز ۱۰ به عنوان یک پارتیشن جداگانه در هارددیسک نصب می‌شود و بر این اساس کاربران باید اطمینان داشته باشند آن را روی پارتیشن‌های کنونی مسدود نکرده‌اند.