ابزار ارتباطی ویژه فیسبوک برای سازمان‌ها

ابزار ارتباطی ویژه فیسبوک برای سازمان‌ها

همکاران سیستم- بیشتر کسب و کارها نمی‌توانند روی روبوت‌های مخصوص گفت‌وگوهای اینترنتی سرمایه‌گذاری کنند و حتی اگر راهکارهای پیشرفته را از دیگر شرکت‌ها و مراکز توسعه دهنه نرم‌افزاری بخرند، باز هم در این زمینه موفق نیستند. ولی شرکت فیسبوک قصد دارد این مشکل را برطرف کند.

به گزارش وبسایت hothardware این شبکه اجتماعی بزرگ هم‌اکنون ابزارهای مختلفی را به سازمان‌ها ارایه می‌دهد، ولی بر اساس آخرین گزارش‌های منتشر شده قرار است فیسبوک در کنفرانس توسعه‌دهندگان F8 که هفته آینده برگزار می‌شود روبوت‌های مخصوص گفت‌وگوهای اینترنتی یا Chatbot خود را به همراه راهکارهای Live Chat برای سازمان‌ها عرضه کند.

زمانی که این سرویس‌ها عرضه شود چت‌بات‌ها می‌توانند از طریق ابزار ارتباطی Messenger فیسبوک فعال شوند. این ابزار ارتباطی قدمت چندانی ندارد. دو سال قبل شرکت فیسبوک کاربران خود را مجبور کرد برای انجام گفت‌وگوهای اینترنتی از ابزار Messenger استفاده کنند و با این اتفاق کاربران مجبور بودند اپلیکیشن فیسبوک و Messenger را به صورت همزمان روی دستگاه موبایلی خود نصب کنند.

ولی هم‌اکنون دیده می‌شود که فیسبوک برای این کار دلایل کافی داشته است. به جز آنکه این ابزار می‌تواند به صورت مجزا به‌روزرسانی‌ها را دریافت کند و ارتباط را برای کاربران آسان کند، فیسبوک قصد دارد از طریق پلتفرم Messenger خدمات تخصصی و پیشرفته را در اختیار کاربران سازمانی بگذارد.