آی دی سی پیش‌بینی‌های خود درباره صنعت خدمات مالی را منتشر کرد

آی دی سی پیش‌بینی‌های خود درباره صنعت خدمات مالی را منتشر کرد

همکاران سیستم- شرکت پژوهشی آی دی سی پیش‌بینی‌های خود درباره صنعت خدمات مالی در منطقه EMEA (اروپا، خاورمیانه، آفریقا) را منتشر کرده است.
به گزارش وب سایت آی دی سی، تحلیلگران این شرکت در جریان کنفرانسی در شهر لندن ۱۰ پیش‌بینی خود درباره صنعت خدمات مالی در سال ۲۰۱۳ را اعلام کرده‌اند. در این گزارش پیش‌بینی شده است بانک‌ها و موسسات مالی کشورهای اروپا، خاورمیانه و آفریقا در سال جاری ۷. ۷۱ میلیارد دلار را صرف تامین فناوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی خواهند کرد.
در این گزارش بر نقش موثر داده‌ها و تحلیل داده‌ها در صنعت خدمات مالی نیز تاکید شده است. تحلیلگران آی دی سی پیش‌بینی کرده‌اند در سال جاری سرمایه گذاری بانک‌ها برای تامین راهکارهای تحلیل داده افزایش خواهد یافت. همچنین پیش‌بینی شده است موضوع امنیت و از دست رفتن داده‌ها نیز اهمیت بیشتری به خود خواهد گرفت و به اولویت‌های بر‌تر مدیران آی تی در این صنعت تبدیل خواهد شد.
تحلیلگران شرکت آی دی سی بر نقش شبکه‌های اجتماعی در صنعت خدمات مالی نیز تاکید کرده‌اند. به گفته آن‌ها، در سال ۲۰۱۳ بیش از ۴۰ درصد از مشتریان از طریق شبکه‌های اجتماعی با بانک‌ها و موسسات مالی وارد تعامل و ارتباط خواهند شد. استفاده از خدمات و محصولات بانک‌ها و موسسات مالی بر روی فناوری‌های همراه نیز از دیگر موضوعات مورد تاکید شرکت آی دی سی است.
پیش‌بینی‌های آی دی سی همچنین نشان می‌دهد الگوهای تجاری مورد استفاده بانک‌ها و موسسات مالی در حال تغییر است تا انتظارات کاربران و مشتریان نهایی از صنعت خدمات مالی برآورده شود. با این همه به این نکته نیز اشاره شده است که بانک‌ها و موسسات طراز اول به خاطر سیستم‌ها و زیرساخت‌های قدیمی خود در این راه با مشکلاتی مواجه خواهند شد.
پیش‌بینی دیگری نیز حاکی از این است که استفاده از برخی سیستم‌های آی تی در صنعت خدمات مالی نتایج چندان موفقیت آمیزی به بار نخواهد آورد، چون موسسات مالی می‌کوشند در فضایی که توام با کمبود بودجه است، همچنان از پلت فرم‌ها و سیستم‌های کنونی خود استفاده کنند.
در این پیش‌بینی‌ها به فناوری‌های پردازش ابری نیز پرداخته شده است. تحلیلگران آی دی سی معتقدند اقبال بانک‌ها و موسسات مالی به فناوری پردازش ابری در حال افزایش است. کاهش هزینه‌های عملیاتی و افزایش کارایی از مهم‌ترین دلایل توجه به این فناوری‌ها اعلام شده است.