آغوش باز سازمان‌های خاورمیانه برای ابزارهای ERP موبایلی

آغوش باز سازمان‌های خاورمیانه برای ابزارهای ERP موبایلی

همکاران سیستم- شرکت‌های تولیدکننده ابزارهای برنامه‌ریزی منابع سازمانی (ERP) در منطقه خاورمیانه پیش‌بینی می‌کنند که درخواست بازار برای دراختیار گرفتن نرم‌افزارهای سازمانی روی دستگاه‌های موبایلی روبه‌افزایش است.وبسایت Itp گزارش داده است، بر اساس مطالعه جدیدی که مرکز IDG Connect با پشتیبانی شرکت Sage Middle East انجام داده است، ۸۳ درصد مدیران IT در سازمان‌های خاورمیانه افزایش استفاده از گوشی‌های هوشمند در محیط‌های کاری را طی ۵ سال آینده پیش‌بینی کرده‌اند و این در حالی است که ۸۵ درصد آن‌ها هم گفته‌اند که در این دوره زمانی ضریب نفوذ رایانه‌های لوحی در سازمان‌ها افزایش می‌یابد.

پیش‌بینی شده است که طی ۵ سال آینده میزان بهره‌مندی از گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی در سازمان‌های منطقه به‌ترتیب ۳۳ و ۳۵ درصد باشد.

Keith Fenner مدیر فروش مرکز Sage در خاورمیانه و آفریقا گفت که افزایش ضریب نفوذ دستگاه‌های موبایلی در محیط‌های کاری به این معنی خواهد بود که نرم‌افزارهای برنامه‌ریزی منابع سازمانی در قالب ابزارهای لازم و ضروری مورد استفاده قرار می‌گیرند تا آنکه به عنوان ابزاری به کار روند که داشتن آن‌ها بهتر است.

او در این خصوص توضیح داد: «بخش‌های اصلی کسب‌وکارها شامل کارکنان بخش تدارکات، مدیریت انبار، فروش کالا و ارائه خدمات بیش از دیگر بخش‌های سازمان از ابزارهای موبایلی ERP بهره می‌برند».

او در ادامه اظهار داشت: «اما زمانی که به دستگاه‌های خود مجهز شوند، تمامی کارمندان در بخش‌های مختلف به داده‌های سازمانی دسترسی خواهند داشت و از مزایای ابزارهای موبایلی ERP بهره خواهند برد. سازمان‌ها نیز به دنبال تولیدکنندگان ابزارهای موبایلی ERP خواهند بود تا برای بهره‌مندی از ابزار مناسب مخصوص گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی اطمینان حاصل کنند و در عین حال از مزایای ابزارهای امنیتی و مدیریتی بهره‌مند شوند».