سپیدارسیستم آسیا وارد فرابورس شد

سپیدار سیستم آسیا، عضو گروه شرکت‌های همکاران سیستم با نماد سپیدار وارد فرابورس شد. به استناد پذیرش سهام شرکت سپیدار سیستم آسیا (سهامی عام) در تاریخ 1399.06.03 توسط هیات محترم پذیرش اوراق بهادار در بازار دوم فرابورس ایران، به اطلاع می‌رساند 15% از کل سهام شرکت معادل 30.000.000 سهم در تاریخ 1399.10.17 عرضه می‌شود. مالکیت 100 درصدی این شرکت قبل از عرضه، متعلق به شرکت همکاران سیستم بوده است.

شرکت سپیدار سیستم را بیش‌تر بشناسیم

همکاران سیستم در سال 1387 با هدف پاسخ‌گویی به نیاز نرم‌افزاری کسب و کارهای کوچک در کشور، یک شرکت تخصصی و چابک تحت نام «سپیدار سیستم آسیا» تأسیس کرد. شرکتی که امروزه جزو موفق‌ترین و شناخته شده‌ترین شرکت‌های فعال در حوزه نرم‌افزاری ایران محسوب می‌شود.
سپیدار سیستم امروزه بخش قابل توجهی از تقاضای بازار نرم‌افزارهای مالی را تأمین می‌کند بازاری که به لطف توسعه استارتاپ‌ها و شرکت‌های کوچکِ رو به رشد به سرعت در حال گسترش است. آمارها نشان می‌دهد که بخش عمده شرکت‌های تازه تأسیس شده، سپیدار را برای مدیریت فرآیندهای مالی کسب وکار خود انتخاب کرده‌اند. از سوی دیگر سپیدار سیستم به پشتوانه اعتبار فنی قابل‌اتکای همکاران سیستم از بلوغ لازم برای حرکت سریع در بازار نرم‌افزار برخوردار است و توجه بازار سرمایه به شرکت‌های تکنولوژی محور نیز نشان‌دهنده درک بازار از مسیر رشد آینده آن‌ها است.

ورود سپیدار به فرابورس

سپیدار سیستم یک شرکت دانش‌بنیان و متشکل از سرمایه انسانی متخصص است که متناسب با نیاز و ابعاد کسب و کارهای کوچک و متوسط در حوزه‌های مختلف، محصول عرضه می‌کند. اصلی‌ترین محصول این شرکت، مجموعه نرم‌افزارهای «سپیدار» است، نرم‌افزاری که برای مدیریت هوشمندانه شرکت‌ها طراحی شده است. محصول دیگر این شرکت نرم‌افزار حسابداری-فروشگاهی «دشت» ویژه اصناف و فروشگاه‌ها است.

توسعه شبکه فروش و خدمات در سراسر کشور با هدف پوشش دهی حداکثری بازار از مزایای رقابتی شرکت سپیدار سیستم در راستای رشد کسب و کار خود بوده است که هم‌اکنون با ورود به دوازدهمین سال فعالیتش، با بیش از 290 نمایندگی فروش و خدمات در سراسر کشور و ساختاری چابک و پرتکاپو به یکی از قدرتمندترین بازیگران بازار نرم‌افزار تبدیل شده است.

تعداد مشتریان سپیدار سیستم در طی 12 سال فعالیت با رشد بسیار سریع به بیش از 67 هزار کسب و کار رسیده و علاوه بر هدف افزایش سهم بازار خود به دنبال تکمیل سبد مشتریان فعلی خود نیز است. این شرکت در حوزه درآمد نیز جهش قابل توجهی را داشته است به طوری که میزان درآمد شرکت از محل فروش محصولات و خدمات از سطح 143 میلیون تومان در سال 1388 به بیش از 38 میلیارد تومان در سال 1398 رسیده است و انتظار می‌رود درآمد شرکت در سال 1399 به بیش از 70 میلیارد تومان برسد. رشد چشم‌گیر درآمد سپیدار سیستم به‌گونه‌ای است که تنها مقایسه درآمد سال 1398 نسبت به سال 1397 گویای افزایش 65 درصدی است و این روند افزایشی درآمد با شناسایی سریع نیازهای نرم‌افزاری کسب و کارها و ارائه به‌موقع آن به بازار همچنان ادامه خواهد داشت. این روند افزایشی درآمد به همراه کسب درآمد از محل پشتیبانی مشتریان و مدیریت کارآمد هزینه‌های شرکت حاشیه سود بالایی را برای کسب و کار سپیدار سیستم ایجاد کرده است به نحوی که حاشیه سود عملیاتی شرکت از 1 درصد در سال 88 به 64 درصد در سال 98 رسیده است که می‌تواند نویدبخش آینده‌ای روشن برای سپیدار سیستم باشد.

دسته‌بندی‌ها:

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *