یادداشت: مالکیت فکری و کسب و کار: ماجرای پرورش قهوه‌‌ی “راک استدی” یکی از بهترین قهوه‌‌های جهان

قهوه یکی از محبوب‌‌ترین نوشیدنی‌‌ها در جهان است و روزی دو میلیارد و 25 میلیون فنجان قهوه در جهان نوشیده میشود. شرکت “راک استدی مونتین ریزورت” (Rocksteady Mountain Resort Ltd) در منطقه‌‌ای به نام “قهوه‌‌ی کوهستان آبی” در جامائیکا واقع شده است. قهوه‌‌ای که در این منطقه تولید میشود، تحت حمایت “نشانه‌‌ی جغرافیایی” قرار دارد. نشانه‌‌ی جغرافیایی نوعی منحصر به فرد از حمایت مالکیت فکری است که مشتریان را از مبدأ محصولاتی که در منطقه‌‌ی خاصی تولید میشوند و شهرت، کیفیت و ویژگی‌‌های مرتبط با آن منطقه را دارند، آگاه می سازد.
ریکاردو فوربس (Ricardo Forbes) مؤسس شرکت معروف “راک استدی کافی” (Rocksteady Coffee,) درباره‌‌ی اهمیت نشانه‌‌ی جغرافیایی قهوه‌‌ی کوهستان آبی (Blue Mountain Coffee GI) برای کسب و کار خود و نقش مالکیت فکری در توسعه‌‌ی فعالیت خود توضیحاتی ارائه میدهد:

ریکاردو فوربس مؤسس شرکت “راک استدی کافی”

از چه زمانی متوجه شدید مالکیت فکری میتواند به کسب و کار شما کمک کند؟

“کوه‌‌های آبی و جان کرو” (The Blue and John Crow Mountains) در مساحتی به وسعت 42 هزار هکتار در یک جزیره‌‌ی کوچک واقع شده‌‌اند. امّا اقلیم بسیار عالی و شرایط خاک این منطقه باعث شده تا کوهستان آبی و قهوه‌‌ی پرورش‌‌یافته در آن از شهرتی جهانی برخوردار باشد. به طور طبیعی قهوه‌‌ی کوه آبی جامائیکا نامی است که از حمایت قدرتمندی برخوردار است.
هنگامی که کسب و کارم را شروع کردم، میدانستم به یک برند برای محصولاتم احتیاج خواهم داشت که بی‌‌درنگ معنایی را به ذهن مشتریان الهام کند. بنابراین “قهوه‌‌ی راک استدی” را انتخاب کردم که ارتباط زیادی با مردم جامائیکا دارد و مردم جامائیکا را به یاد دوره‌‌ی موسیقی راک استدی می‌‌اندازد. این اسم نوعی حس شادی و افتخار ایجاد کرده و سطح بالایی از شناسایی برند را در کشور رقم میزند.
پس از آن نیز متوجه نیاز فوری به حمایت از برند خود “قهوه‌‌ی راک استدی” شدم و آن را به عنوان علامت تجاری به ثبت رساندم. در حال حاضر این علامت در جامائیکا، کانادا، ایالات متحده‌‌ی آمریکا، پادشاهی متحده و اروپا به ثبت رسیده است.

نشانه‌‌ی جغرافیایی قهوه‌‌ی کوه آبی در ابتدا چه ارزش افزوده‌‌ای را برای محصولات شما به همراه آورد؟

قهوه‌‌ی کوه آبی جامائیکا محصولی بی‌‌نظیر از یک اقلیم فوق‌‌العاده است که در هیچ جای دنیا همانندی ندارد. خاک، هوا و دانش تخصصی کشاورزان این منطقه، قهوه‌‌ی جامائیکا را به محصولی با چنین سطحی از کیفیت مبدل ساخته است. نشانه‌‌ی جغرافیایی “قهوه‌‌ی کوه آبی” موجب میشود مشتریان انتظار سطح کیفی مشخص و طعم بخصوصی را از قهوه‌‌ی تولیدی ما داشته باشند. وقتی مردم قهوه‌‌ی کوه آبی میخرند میدانند دقیقا چه میخواهند.
استراتژی ما این بوده است که تنها قهوه‌‌های فرآوری‌‌شده‌‌ی مزارع خودمان را به فروش برسانیم به طوری که محصولات ما را از هر کجا خریداری کنید، طعم یکسانی داشته باشد. بنابراین چه قهوه‌‌ی ما را از کینگستون بخرید چه از ژاپن و چه از اروپا، طعم آن یکسان خواهد بود؛ چون از منبع واحدی تهیه میشود. هماهنگی محصولات ما از جهت طعم و فرآوری باعث شده تا نوعی وفاداری به محصولات ما توسط مشتریان شکل بگیرد.
در بازارهای بین‌‌المللی مشتریانی مورد هدف ما هستند که نسبت به قهوه‌‌ی مصرفیشان اطلاعات بیشتری دارند. آنها علاقه‌‌مندند که بدانند قهوه در کجا تولید میشود، ارگانیک هست یا خیر، چگونه فرآوری میشود و غیره. نشانه‌‌ی جغرافیایی قهوه‌‌ی کوه آبی و شهرت و اعتباری که با خود به ارمغان آورده، موجب رشد برند ما شده است.

گیاهان پرورش یافته در کوه‌‌های آبی جامائیکا

به نظر شما ادارات مالکیت فکری برای حمایت بهتر از کسب و کارهایی همچون کسب و کار شما چه کارهایی میتوانند انجام دهند؟
علاوه بر خدمات خوبی که اداره‌‌ی مالکیت فکری جامائیکا ارائه کرده است، بهتر است دسترسی بیشتری به خدمات مالکیت فکری آنلاین در جامائیکا ایجاد شود. این امر زندگی کارآفرینان را بسیار آسان میسازد. هرچه استفاده از سیستم مالکیت فکری برای کارآفرینان راحت‌‌تر باشد، کارآفرینان بیشتری به ثبت مالکیت فکری خود اقدام کرده و از حمایت مالکیت فکری بهره‌‌مند می شوند.

 


اصلی‌‌ترین تجربیات و درسهایی که تا به امروز آموخته‌‌اید چیست؟

اصلی‌‌ترین درسی که در ایجاد یک برند معنادار مرا راهنمایی کرده است، آن است که هرگز به سر و صدا و جنجالها در هر مرحله از گسترش کسب و کارم توجه نکنم. طبیعی است که وقتی فعالیتی صورت میگیرد، واکنشهایی هم به همراه دارد. امّا مهم آن است که بر اهدافمان متمرکز بمانیم. به عنوان کارآفرین مهم آن است که ارزیابی کنیم چه چیزهایی نتیجه‌‌ میدهد و همان بخش از کسب و کار خود را توسعه دهیم. اگر نسبت به آنچه نتیجه نداده یا خوب پیش نرفته، به هر نظر و واکنشی گوش دهیم و طبق آنها عمل کنیم، در آخر میبینیم که تغییرات زیادی در کار خود ایجاد کرده و هرگز به شناخت درستی از محصول خود نمیرسیم.
همچنین یاد گرفته‌‌ام که بیش از حد خود را درگیر مسائل نکنم و صبور باشم، بخصوص وقتی در بازار محصول تجملاتی و فرد اعلایی همچون قهوه‌‌ی راک استدی کار میکنم.
بر فروش تمرکز کنید و پایگاه مشتریان خود را توسعه دهید. داشتن روابط خوب به هیچ وجه قابل ارزشگذاری نیست. توانایی ایجاد روابط مثبت با علم به جزئیات محصولتان و در عین حال صبر پیشه کردن، همگی مهم است.

وقتی بحث حمایت از مالکیت فکری به میان می‌‌آید، چه توصیه‌‌ای برای کسب و کارهای کوچک دارید؟

ثبت کردن مالکیت فکری اعتماد به نفس مضاعفی را در فعالیتهای شما ایجاد خواهد کرد. برای مثال با داشتن یک علامت تجاری ثبت‌‌شده، یک دارایی تجاری بالقوه‌‌ی باارزش به دست آورد‌‌ه‌‌اید که میتواند منافع ملموسی را برای شرکت شما به ارمغان بیاورد. و میتوانید با اطمینان بیشتری از برند خود صحبت کنید.
ثبت علامت تجاری جنبه‌‌ی مهمی از استراتژی بازاریابی بین‌‌المللی است. ثبت کردن علامت تجاری شرکت من در بازارهای خارج از کشور موجب شده تا با اعتماد به نفس بیشتری به معرفی شرکت و محصولم بپردازم و بگویم این شرکت من و این محصول من “قهوه‌‌ی راک استدی” است.

 

برنامه‌‌های شما برای آینده چیست؟
هدف اصلی ما این است که در سطح جهان به عنوان بهترین تولیدکننده‌‌ی قهوه‌‌ی کوه آبی جامائیکا، یکی از بهترین قهوه‌‌های جهان شناخته شویم. در حال حاضر فعالیت ما نتیجه‌‌بخش بوده است و بسیاری از مشتریان در جهان محصول ما را به سایر محصولاتی که در همین کوهستان قهوه‌‌ی آبی تولید میشود، ترجیح میدهند. این امر نشان میدهد که در ایجاد اعتماد بین مصرف‌‌کنندگان نسبت به برند خود موفق بوده‌‌ایم.

منبع: سازمان جهانی مالکیت فکری (وایپو)