محکومیت شرکت Rimini Street به خاطر نقض حقوق مالکیت فکری اوراکل

همکاران سیستم- یک دادگاه فدرال در آمریکا شرکت ریمینی استریت (Rimini Street) را در پرونده نقض حق مالکیت فکری محصولات اوراکل مقصر شناخته است.
به گزارش وب‏سایت pcworld، شرکت اوراکل که چند سال قبل شرکت ریمینی استریت را به اتهام نقض حق مالکیت فکری محصولات خود به دادگاه کشانده بود، بالاخره موفق شد رای دادگاه را به نفع خود بگیرد. ریمینی استریت یکی از شرکت‏های عرضه‏‌کننده راهکارهای کسب و کار است و به عنوان یک شرکت طرف ثالث از نرم‏‌افزار‌ها و محصولات شرکت‏‌هایی مثل اوراکل و SAP پشتیبانی می‌‏کند. اوراکل این شرکت را متهم کرده بود که با کپی کردن برنامه‏‌های نرم‏‌ا‌فزار کسب و کار (Enterprise Software) حق مالکیت فکری محصولاتش را نقض کرده است.
بر اساس این گزارش، لاری هیکز، قاضی یکی از دادگاه فدرال در نوادای آمریکا اتهام اوراکل را وارد و ریمینی استریت را مقصر دانسته است. وی شرکت ریمینی استریت را در پرونده نقض حق مالکیت فکری نرم‌‏افزار پایگاه‌‏های داده اوراکل نیز مقصر دانسته است. ریمینی استریت در اوایل سال جاری نیز از سوی این قاضی در پرونده نقض حق کپی رایت نرم‌‏افزار (PeopleSoft) اپل مقصر شناخته شده بود.
شرکت ریمینی در دفاعیات خود شماری از اتهامات را متوجه اوراکل کرده بود و از جمله گفته بود این شرکت عبارت‏‌های افتراآمیزی را در رسانه‏‌ها متوجه ریمینی استریت کرده است. قاضی اما هیچکدام از دفاعیات ریمنی را نپذیرفت و این شرکت را به خاطر «سرقت گسترده» محصولات اوراکل محکوم کرد.
سابقه دعوای حقوقی اوراکل و ریمینی استریت به سال ۲۰۰۷ بر می‌‏گردد. در آن سال، ست راوین، مدیرعامل کنونی این شرکت مسئولیت شرکت TomorrowNow را که یکی از زیرمجموعه‏‌های شرکت SAP بود برعهده داشت. اوراکل از این شرکت به اتهام نقض حقوق کپی‌‏رایت خود به دادگاه شکایت کرده بود. اوراکل در سال ۲۰۱۰ نیز ریمینی استریت را به دادگاه کشاند و این شرکت را متهم کرد که از الگویی که از سوی شرکت TomorrowNow به سرقت رفته، استفاده کرده است.