عرضه ‏کنندگان خدمات اینترنتی در آمریکا با ناقضان کپی‏ رایت مبارزه می کنند

همکاران سیستم- شرکت اِی‏ تی اند تی (AT&T) در آمریکا به کاربران خود هشدار داده است در صورتی که مرتکب نقض قوانین کپی‏ رایت در محیط اینترنت شوند، دسترسی آنها به اینترنت را قطع و یا سرعت اینترنت مصرف‌کننده را کاهش خواهد داد.
به گزارش وب‏سایت venturebeat، شرکت اِی تی اند تی که یکی از بزرگترین عرضه‏ کنندگان خدمات ارتباطی و اینترنتی در آمریکا است، قصد دارد از طریق “سیستم هشدار کپی رایت” با کاربرانی که از قوانین کپی‏ رایت تخطی می‏ کنند، برخورد کند. این شرکت اعلام کرده است از این پس هشدارهایی را برای کاربران متخلف ارسال خواهد کرد و کاربرانی که این هشدارها را نادیده بگیرند و همچنان به نقض کپی‏ رایت ادامه‏ دهند، از دسترسی به اینترنت محروم خواهند شد.البته این شرکت اطمینان داده است که نام ناقضان کپی رایت را جز با درخواست مراجع قضایی اعلام نخواهد کرد و افراد می توانند ادعای عدم تخلف خود را با دسترسی به مجموعه اطلاعات و اسناد دریافت شده از آن شرکت به اثبات برسانند.
بر اساس این گزارش، فقط شرکت اِی تی اند تی نیست که قصد دارد با نقض قوانین کپی‏ رایت در آمریکا مبارزه کند. هم ‏اکنون بسیاری از ارائه‏ دهندگان خدمات اینترنتی (آی اس پی) در این کشور برای مبارزه با نقض کپی‏ رایت طرحی را که به طرح شش مرحله‏ ای معروف شده است، اجرا می‏ کنند. در این طرح، آی ‏اِس ‏پی ها تا شش بار به کاربران متخلف هشدار می‏ دهند و از آنها می ‏خواهند به نقض کپی ‏رایت پایان دهند. در صورتی که تعداد هشدار به عدد شش رسید و کاربران هم چنان به تخلف خود ادامه دهند، شرکت‏های عرضه‏ کننده خدمات می‏ توانند کاربران متخلف را از طریق قطع دسترسی مجازات کنند.

منبع :

http://venturebeat.com/2013/09/15/copyright-six-strikes-att