اوراکل از ارائه‌‏کنندگان خدمات پشتیبانی غیرمجاز شکایت کرد

همکاران سیستم- شرکت اوراکل، یکی از بزرگ‌ترین عرضه‏‌کنندگان راهکارهای کسب و کار در جهان اخیراً از چند شرکت‏ آی تی که به صورت غیرقانونی از محصولات اوراکل پشتیبانی فنی می‌‏کنند، شکایت کرده است.
به گزارش وب‏ سایت slashgear، اوراکل از شرکت‏‌های مِین تک (Maintech) و تریکس (Terix) به خاطر ارائه پشتیبانی‏‌های غیرمجاز از سیستم عامل سولاریس اوراکل شکایت کرده است. اوراکل در شکایت خود ادعا کرده است این دو شرکت به صورت غیرقانونی از سولاریس پشتیبانی کرده‏‌اند و حتی از مشتریان و کاربران این سیستم عامل خواسته‌‏اند اشتراک خود برای دریافت پشتیبانی از اوراکل را ملغی کنند.
براساس این گزارش، اوراکل این شرکت‏‌ها را متهم کرده است که مشتریانش را گمراه کرده‌‏ و فعالیت‏ خود را برای آن‌ها قانونی معرفی کرده‌‏اند. شرکت‏‌های مین تک و تریکس حتی متهم شده‌‏اند که نسخه‏‌های به روز شده سیستم عامل سولاریس را به صورت غیرمجاز به دست آورده‌‏اند. اوراکل در شکایت خود از این شرکت‏‌ها تقاضای خسارت کرده و از دادگاه نیز خواسته است حکم به ممنوعیت فعالیت این شرکت‏‌ها بدهد. 
قابل ذکر است سولاریس یک سیستم عامل تحت یونیکس است که در ابتدا توسط شرکت سان میکروسیستم طراحی شد، اما پس از اینکه اوراکل در سال ۲۰۱۰ این شرکت را خریداری کرد، سولاریس را نیز به تملک خود درآورد.

منبع