افزایش نگرانی مایکروسافت از نقض کپی رایت محصولاتش در فهرست جستجوهای گوگل

همکاران سیستم- شرکت مایکروسافت در دو سال گذشته از گوگل خواسته است آدرس بیش از ۱۳ میلیون صفحه اینترنتی را که کپی رایت محصولات این شرکت را نقض کرده‌‏اند، از نتایج جستجوگر خود حذف کند.
به گزارش وب ‏سایت inquirer، نسخه جدید یکی از گزارش‏‌های معروف گوگل که به «گزارش شفافیت» معروف است، نشان می‌‏دهد که شرکت مایکروسافت در دو سال گذشته با ارسال ۱۷ هزار و ۱۴۲ درخواست به گوگل از این غول جستجوگر خواسته است آدرس صفحات اینترنتی را که در نقض کپی رایت محصولات و خدمات این شرکت دخیل هستند، از فهرست نتایج جستجوی خود حذف کند. بنا بر این گزارش، شرکت مایکروسافت به طور متوسط هفته‏‌ای ۱۶۵ درخواست در این زمینه برای گوگل ارسال می‌‏کرده است.
بر اساس این گزارش، شرکت مایکروسافت از ماه ژوئیه ۲۰۱۱ به بعد از گوگل خواسته است در مجموع آدرس ۱۳ میلیون و ۸۴۳ هزار و ۳۰۰ صفحه اینترنتی را از فهرست نتایج جستجوی خود حذف کند. این بدان معنا است که مایکروسافت روزانه خواهان حذف ۲۶ هزار و ۶۲۰ آدرس بوده است.
این گزارش نشان داده است، نگرانی مایکروسافت از فعالیت‏‌های جستجوگر گوگل در حال افزایش است. در سال ۲۰۱۱ شرکت مایکروسافت در هر هفته به طور متوسط خواهان حذف ۵ هزار آدرس صفحه اینترنتی بود. اما حالا این درخواست‏‌ها چندین برابر شده است. مایکروسافت مثلاً در هفته دوم ماه آگوست ۲۰۱۲ از گوگل خواسته بود ۲۶۲ هزار آدرس صفحه اینترنتی را از فهرست جستجو‌هایش حذف کند. در سال جاری نیز این تعداد به مراتب افزایش یافته است و مثلاً در هفته منتهی به ۲۵ فوریه امسال این درخواست‏‌ها به ۳۷۲ هزار مورد رسیده است.
شرکت مایکروسافت در این زمینه تا جایی پیش رفته که حتی درخواست حذف چند لینک و آدرس اینترنتی وابسته به خود را برای گوگل ارسال کرده بود.

منبع

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *