استفاده از فناوری‌های نوین برای شناسایی کالای اصل در اندونزی

دولت اندونزی درصدد است با استفاده از فناوری کیو آر کد، مشتری‏‌ها را نسبت به اصل یا قلابی بودن کالاها مطمئن سازد.

استفاده از تکنولوژی‌های جدید، به تدریج به همه بخش‌های زندگی فردی و اجتماعی وارد می‌شود، و همواره تسهیلات جدیدی به همراه می‌آورد.

به تازگی دولت اندونزی اعلام کرده قصد دارد با استفاده از فناوری‌های نوین، جلوی فروش کالاهای تقلبی را بگیرد. در این شیوه برای شناسایی اجناس و پوشاک اصلی از غیرواقعی، از فناوری QR کد استفاده می‌شود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری از رایورز به نقل از وب‌سایت جاکارتا پست، اداره صنایع دستی اندونزی نوعی برچسب الکترونیک طراحی کرده که با اتصال به لباس‌ها و وسایل مختلف، می‌تواند به طور دقیق مشخص و اعلام کند که آیا جنس مزبور اصل است یا خیر. بنا به گفته رئیس این اداره، با استفاده از کد مخصوص کی یو آرکد، مشتری‏‌ها می‌توانند به طور مستقیم محصولات مورد نظر خود را خریداری کنند و البته پیش از خرید، به اصل یا تقلبی بودن کالای مورد نظرشان پی ببرند.

در این شیوه خریداران به آسانی و تنها با استفاده از نرم‌افزار گوشی تلفن هوشمند خود می‌توانند برای تشخیص اوریجینال بودن کالای خریداری شده اقدام کنند.

گفتنی است این برنامه به مدت دو سال است که به صورت آزمایشی در حال اجراست، ولی طبق برنامه در نمایشگاه بین‌المللی جاکارتا در سال 2019 به شکل رسمی رونمایی می‌شود.

منبع: ایتنا (سایت خبری تحلیلی فناوری اطلاعات)