VS Code مایکروسافت با زبان برنامه‌نویسی Python یکی شد

همکاران سیستم- از امروز نسخه سبک شده سیستم ویرایشگر Visual Studio Code مایکروسافت به عنوان بخشی از سیستم توزیع نرم افزاری Anaconda Python در اختیار کاربران سازمانی قرار می‌گیرد.
پلتفرم Python هم اکنون در قالب یک زبان برنامه‌نویسی مبتنی بر فناوری هوش مصنوعی استفاده می‌شود و در این میان Anaconda به عنوان توزیع‌کننده اصلی Python فعالیت می‌کند.
به گزارش وب‌سایت Zdnet؛ سیستم VS Code مایکروسافت به گونه‌ای طراحی شده است که می‌تواند به صورت همزمان با پلتفرم Anaconda نصب شود و قابلیت‌های ویژه‌ای را در اختیار کاربران Anaconda بگذارد.
این نخستین باری نیست که مایکروسافت با مرکز توسعه Python گام برمی‌دارد. در حال حاضر یک افزونه رسمی Python نیز برای VS Code عرضه شده است که از زبان برنامه‌نویسی Python در محیط پردازش ابری Azure Machine Learning Studio و سیستم SQL Server مایکروسافت پشتیبانی می‌کند.

لازم به ذکر است شرکت مایکروسافت سال گذشته سیستم Visual Studio Tools for AI و Visual Studio Code for AI را عرضه کرد که هر دو پلتفرم مذکور بخشی از سیستم جامع یادگیری ماشینی مایکروسافت موسوم به Open Mind Studio محسوب می‌شدند.