Sets برای همیشه با ویندوز ۱۰ خداحافظی کرد

همکاران سیستم – مدیران مایکروسافت سال ۲۰۱۷ میلادی دو قابلیت جدید را با نام‌های Timeline و Sets به سیستم‌ عامل ویندوز ۱۰ اضافه کردند. قابلیت Timeline در به‌روزرسانی آپریل ۲۰۱۸ به عنوان بخشی از ویندوز ۱۰ به صورت عمومی در اختیار کاربران قرار گرفت و با این وجود عرضه عمومی Sets انجام نشد. در این میان به نظر می‌رسد که Sets هرگز برای ورود به این پلتفرم راهی را پیدا نخواهد کرد.

منابع آگاه گزارش دادند که مایکروسافت برنامه‌ریزی‌های خود برای توسعه Sets را به عنوان ابزار مدیریت ویندوز کنار گذاشته است و در ابتدا قرار بود این قابلیت به کاربران امکان دهد داده‌های مربوط به اپلیکیشن‌ها، سایت‌ها و دیگر اطلاعات موجود را به کمک آن گروه بندی کنند.

اگرچه مایکروسافت سال گذشته قابلیت Sets را با برخی از کاربران گروه «ویندوز اینسایدر» مورد آزمایش قرار داد، ولی این سرویس مورد استقبال گسترده قرار نگرفت و کاربران به درستی با کارایی آن آشنا نشدند. قابلیت Sets برای نرم‌افزارهایی نظیر آفیس به خوبی عمل کرد و گروه توسعه مهندسی آفیس قرار بود اقدامات فراوانی را در این زمینه انجام دهد.

به هر حال، در به‌روزرسانی May 2019 Update که با کد ۱۹۰۳ هم شناخته می‌شود قابلیت Sets در اختیار کاربران گروه آزمایشی «اینسایدر» قرار نگرفت و مدیران مایکروسافت هم طی ماه‌های گذشته در صحبت‌های خود اشاره‌ای به توسعه Sets نکردند.

منبع: zdnet

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *