SAP فوتبال آلمان را در جام جهانی قهرمان می‌کند

SAP فوتبال آلمان را در جام جهانی قهرمان می‌کند

همکاران سیستم- شرکت آلمانی SAP و «انجمن فوتبال آلمان» (DFB) راهکار نرم‌افزاری جدیدی را با نام SAP Match Insights در جریان یک پروژه مشترک مخصوص مسابقات فوتبال معرفی کردند تا این همکاری نزدیک بین صنعت نرم‌افزار و ورزش فوتبال انجام شود.
به گزارش وبسایت Itp، شرکت SAP طی بیانیه‌ای اعلام کرد که این راهکار مبتنی بر سیستم جامع HANA ارایه شده است و به عنوان یک ابزار پشتیبان برای آموزش، آماده‌سازی و برگزاری مسابقات فوتبال محسوب می‌شود. راهکار یاد شده همچنین به مربیان و مسؤولان ورزشی کمک می‌کند حجم گسترده‌ای از اطلاعات را مورد پردازش قرار دهند و از این طریق بتوانند با ارزیابی وضعیت‌های کلیدی در هر مسابقه، کارایی بازیکنان و توان نهایی تیم را بالا ببرند.
لازم به ذکر است که فوریه سال جاری در جریان برگزاری مسابقات قهرمانی تنیس دبی «جنی لوئیس» (Jenni Lewis) از مدیران مرکز بازاریابی جهانی SAP توضیح داد که پلتفورم مجازی‌سازی Lumira این شرکت به صورت مشترک با سیستم HANA مورد استفاده قرار گرفته است تا به صورت لحظه به‌لحظه اطلاعات مربوط به مسابقات تنیس را تحلیل کند.
او در این خصوص گفته بود: «اطلاعات در حالت عادی بی‌کاربرد هستند و وقتی مورد تحلیل قرار می‌گیرند، کارآمد می‌شوند».
هدف اصلی از ارایه راهکار مشترک بین شرکت نرم افزاری SAP و مربیان تیم ملی فوتبال آلمان ساخت راهکار هوشمندی بود که بر پایه آن بتواند میزان کارآمدی بازیکنان در مسابقات فوتبال جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل را افزایش داد.
 «اولیور بیرهوف» (Oliver Bierhoff) نماینده و مدیر شرکت SAP در تیم ملی فوتبال آلمان گفت: «حضور SAP در این مسابقات باعث شد تا تجربیات مربیان، بازیکنان، هوادران و رسانه‌ها متحول شود».
او توضیح داد: «این مسئله را تصور کنید: تنها در ۱۰ دقیقه، ۱۰ بازیکن با ۳ توپ فوتبال می‌توانند بیش از ۷ میلیون نقطه اطلاعاتی و قابل تحلیل تولید کنند. سیستم SAP HANA قادر است اطلاعات به دست آمده از تمام این نقاط را در آن واحد تحلیل کند. با SAP تیم فوتبال ما می‌توانید این حجم وسیع از اطلاعات را تحلیل کند تا تمرین‌ها در بهترین حالت دنبال شود و بازیکنان به بهترین شکل خود را برای مسابقه بعدی آماده کنند».
او به این مسئله اشاره کرد که کلان داده‌ها می‌توانند یک منبع اطلاعاتی مهم برای مربیان و بازیکنان محسوب شوند و نقش حیاتی در موفقیت یک تیم فوتبال داشته باشند.