SAP شرکت Concur را ۷.۳ میلیارد دلار خرید

SAP شرکت Concur را ۷.۳ میلیارد دلار خرید

همکاران سیستم- شرکت آلمانی SAP، یکی از بزرگ‌ترین عرضه‌کنندگان نرم‌افزارهای کسب و کار قصد دارد شرکت Concur را به قیمت ۷.۳ میلیارد دلار خریداری کند.
به گزارش رویترز، شرکت SAP موافقت کرده است شرکت Concur را که یکی از عرضه‌کنندگان نرم‌افزارهای مدیریت هزینه‌ها و امور مسافرتی است به قیمت ۷.۳ میلیارد دلار خریداری کند. مقامات Concur از مدتی قبل تصمیم به فروش این شرکت گرفته بودند. خدمات و محصولات این شرکت در حال حاضر مورد استفاده بیش از ۲۳ هزار مشتری است که شرکت‌های تجاری، نهادهای دولتی و دانشگاه‌ها جزء مهم‌ترین آن‌ها هستند. نرم‌افزار مدیریت هزینه‌ها و امور مسافرتی این شرکت نیز هم‌اکنون مورد استفاده ۲۵ میلیون کاربر قرار دارد.

بر اساس این گزارش، در حال حاضر حدود یک سوم از کاربران نرم‌افزارهای Concur جزء مشتریان نرم‌افزارهای شرکت SAP نیز هستند. شرکت SAP می‌کوشد با خرید این شرکت جای پای خود را در بازار راهکارها و خدمات پردازش ابری مستحکم‌تر کند. خرید این شرکت باعث خواهد شد تعداد کاربران خدمات پردازش ابری SAP از ۳۸ میلیون نفر به ۵۰ میلیون نفر افزایش یابد.

قیمت بالایی که قرار است SAP برای خرید Concur پرداخت کند، باعث کاهش ۳ درصد ارزش سهام این شرکت آلمانی شده است. این شرکت پیش از این اعلام کرده بود انتظار دارد تا سال ۲۰۱۷ از مجموع ۲۲ میلیارد یورو درآمد پیش‌بینی‌شده بین ۳ میلیارد تا ۳.۵ میلیارد یورو از محل عرضه خدمات پردازش ابری کسب کند. اما حالا مدیر عامل SAP گفته است این رقم به خاطر خرید شرکت Concur افزایش خواهد یافت.

مقامات Concur چندی پیش خرید این شرکت را به اوراکل هم پیشنهاد کرده بودند، اما اوراکل با خرید آن موافقت نکرده بود.