SAP تا سال ۲۰۱۵ دو میلیارد دلار در بازارهای چین سرمایه گذاری می‌کند

SAP تا سال ۲۰۱۵ دو میلیارد دلار در بازارهای چین سرمایه گذاری می‌کند

همکاران سیستم- شرکت SAP تصمیم گرفته است نیروی کار خود در چین را تا سال ۲۰۱۵ دو برابر کند و ۲ میلیارد دلار در بازارهای این کشور سرمایه گذاری کند. SAP که بزرگ‌ترین تولید کننده نرم افزارهای مدیریت تجاری در جهان است، ۲۰۰۰ چینی دیگر را به استخدام خود درخواهد آورد و نیروی کار خود در این کشور را تا سال ۲۰۵ به ۴۵۰۰ نفر خواهد رساند و تعداد دفا‌تر خود در این کشور را نیز از ۵ به ۱۰ دفتر افزایش خواهد داد. این شرکت از چین به عنوان پایگاهی برای صادرات محصولات تولیدی خود استفاده خواهد کرد.

توسعه سرمایه گذاری‌ها در چین طرحی است که با هدف افزایش درآمدهای سالانه شرکت SAP اجرا می‌شود. انتظار می‌رود در سال ۲۰۱۵ این شرکت بتواند فروش محصولات خود را تا ۶۰ درصد افزایش دهد. در این صورت SAP خواهد توانست سقف درآمدهای خود را به رقم ۲۰ میلیارد یورو (۲۷ میلیارد دلار) برساند. این رقم 12.5 میلیارد یورو بیشتر از درآمد این شرکت در سال گذشته است.

قاره آسیا کوچک‌ترین و در عین حال رو به رشد‌ترین بازار SAP است، به طوری که این شرکت هم اکنون ۱۵ درصد کل درآمدهای خود را از بازارهای آسیا به دست می‌آورد.

هاسو پلاتنر، یکی از موسسان SAP و رئیس هیئت نظارتی این شرکت در این باره گفته است: «ما با محصولات خود خواهیم توانست خود را با بازار چین هماهنگ کنیم، چرا که در اینجا چینی‌ها محصولات ما را تولید خواهند کرد.»

دولت چین چندی پیش اعلام کرده بود به خاطر نقشی که شرکت‌های کوچک در اشتغال زایی و نوآوری در این کشور دارند، تمهیدات مالیاتی و کمک‏‌های مالی خاصی برای آنها اندیشیده است. SAP نیز تصمیم گرفته یکی از نرم افزارهای مدیریت تجاری خود با نام Business One را برای استفاده این شرکت‏‌ها توسعه دهد. به گفته پلاتنر این نرم افزار در چین روزانه به طور متوسط ۱۴ مشتری جدید پیدا می‌کند.

بیل مک درموت، یکی از مدیران شرکت SAP نیز در این باره گفته: «ما در ۲۰ سال گذشته کسب و کار خود در چین را با موفقیت گسترش داده‌ایم و حالا می‌خواهیم فعالیت‌های خود را تا آنجا توسعه دهیم که بتوانیم هم نیازهای شرکت خود را برآورده کنیم و هم به اقتضائات اکوسیستم این بازار‌ها پاسخ دهیم.»


Businessweek