Office ۳۶۵ Planner مایکروسافت عرضه شد

Office ۳۶۵ Planner مایکروسافت عرضه شد

همکاران سیستم-مایکروسافت از روز گذشته عرضه سرویس جدید Office ۳۶۵ Planner را به کاربران خدمات اینترنتی Office ۳۶۵ آغاز کرد.

به گزاارش وبسایت ZDnet، بر اساس گزارش‌های منتشر شده قرار است طی چند هفته آینده سرویس Planner به عنوان یکی از خدمات قابل انتخاب برای کاربران سازمانی و آکادمیک Office ۳۶۵ در سراسر جهان عرضه شود. بر این اساس کلیه مشترکان سرویس‌های Office ۳۶۵ E۱ تا E۵، Business Essentials، Premium و Education می‌توانند از این قابلیت جدید بهره‌مند شوند.

مدیران مایکروسافت با انتشار مطلبی روی وبلاگ رسمی این شرکت توضیح دادند: «تمامی مشترکان ما به صورت خودکار می‌توانند عنوان Planner را در اپلیکیشن Office ۳۶۵ در اختیار بگیرند که این قابلیت در چند هفته آتی عرضه می‌شود. برای دریافت این قابلیت روی سرویس Office ۳۶۵ نیاز نیست مدیران شبکه اقدام خاصی را انجام دهند».

قابلتی Planner که پیش‌تر با کد Highlander یک ابزار مدیریت پروژه سبک محسوب می‌شود که شبیه سیستم Trello فعالیت می‌کند.

قابلیت Planner به عنوان نسل بعدی پرتال‌های مایکروسافت مورد استفاده قرار می‌گیرد و روی سیستم مرکزی Office Graph خدمات خود را ارایه می‌دهد. شرکت مایکروسافت نخستین بار در دسامبر ۲۰۱۵ تصاویر ویدیویی مربوط به سرویس Planner را به صورت عمومی به نمایش گذاشت تا کاربران سازمانی با آن آشنا شوند. 

بر اساس این تصاویر ویدیویی گفته شد هر طرح جدیدی که در سیستم Planner ایجاد می‌شود، به صورت خودکار روی گروه خدمات Office ۳۶۵ قرار می‌گیرد. همچنین تمام گروه‌های مبتی بر سیستم Office ۳۶۵ Group که هم‌اکنون ایجاد شده‌اند نیز به صورت خودکار با سیستم Planner سازگار می‌شوند.