Office ۳۶۵ مایکروسافت پنج ساله شد

Office ۳۶۵ مایکروسافت پنج ساله شد

همکاران سیستم- مجموعه نرم‌افزاری آنلاین Office ۳۶۵ مایکروسافت که در قالب سرویس پردازش ابری برای کاربران سازمانی عرضه می‌شود پنج ساله شد.

 مایکروسافت نخستین بار در تاریخ ۲۸ ژوئن ۲۰۱۱ مجموعه Office ۳۶۵ را عرضه کرد. در آن زمان این بسته نرم‌افزاری آنلاین با نام Union شناخته شده و نسخه‌های ویژه نرم‌افزارهای Exchange، Lync، و SharePoint مایکروسافت را روی فضای مجازی شامل می‌شد.

به گزارش وبسایت Zdnet، مجموعه Office ۳۶۵ نسخه جدیدتر سیستم Business Productivity Suite یا BPOS مایکروسافت بود که البته جایگزینی برای Office Live Small Business و Live@edu این شرکت محسوب می‌شد. در آن زمان این سرویس به عنوان نسخه ویژه مجموعه نرم‌افزاری Office مبتنی بر فضای پردازش ابری محسوب نمی‌شد، با این وجود Office ۳۶۵ به گونه‌ای طراحی شده بود که می‌توانست با خدمات پردازش ابری گوگل رقابت کند.

شرکت مایکروسافت طی پنج سال گذشته تغییرات فراوانی را روی مجموعه Office ۳۶۵ اعمال کرد. در این دوره زمانی سیستم Lync به صورت کامل با ابزار پیام‌رسان Skype ادغام شد و خدمات جدید از جمله پورتال جست‌وجوگر و ارایه‌کننده Delve، پورتال ویدیویی، و خدمات برنامه‌ریزی گروهی Planner را در اختیار گرفت.

این مجموعه همچنین نسخه ویژه Office ۳۶۵ مخصوص کاربران سازمانی و Office ۳۶۵ Customer را عرضه کرد که نسخه کاربری هم‌اکنون دو ویرایش Home و Personal را هم شامل می‌شود.

اگرچه مدیران مایکروسافت در سال ۲۰۱۱ میلادی اعلام کرده بودند که هدف اصلی آنها انتقال کامل Office ۳۶۵ به فضای پردازش ابری Azure محسوب می‌شود، ولی باید گفت هنوز هم این اتفاق صورت نگرفته است. با این وجود می‌توان این مسئله را به عنوان یکی از اهداف مایکروسافت تلقی کرد.