NetApp پیش‌بینی‌های مالی خود را تغییر داد

همکاران سیستم – شرکت NetApp اعلام کرد کرد مجموع درآمدهای آن در فصل نخست سال مالی جاری کمتر از انتظارات قبلی باشد و این شرکت همچنین پیش‌بینی‌های مالی خود برای سال مالی 2020 را کاهش داد.

این شرکت بزرگ ارایه دهنده خدمات ذخیره‌سازی داده در بیانیه توضیح داد در فصل نخست سال مالی خود  درآمدی بالغ بر 1.22 تا 1.24 میلیارد دلار را به دست می‌آورد که این رقم نسبت به درآمد مدت مشابه سال قبل کاهش 17 درصدی را نشان می‌دهد.

کاهش درآمدهای NetApp همچنین کاهش درآمدهای مربوط به واحد واگذاری مجوزهای نرم‌افزارهای سازمانی این شرکت را نیز تحت تاثیر قرار داده است. بر این اساس گفته شد میزان درآمدهای این واحد به استثنای موافقت‌نامه‌ها با سازمان‌ها کاهش 12 درصدی را تجربه می‌کند.

شرکت NetApp همچنین اظهار داشت مجموع درآمدهای غیرحسابرسی شده (non-GAAP) این شرکت برای فصل نخست سال مالی جاری به ازای هر سهام آن 55 تا 60 سنت محاسبه می‌شود و سود خالص در این دوره زمانی به ازای هر سهام 30 تا 35 سنت خواهد بود.

گزارشی که پیش‌تر از سوی NetApp منتشر شده بود نشان می‌داد این شرکت در فصل نخست سال مالی جاری درآمدی بالغ بر 1.31 تا 1.46 میلیارد دلار را به دست می‌آورد تا بر این اساس به ازای هر سهام خود درآمد غیرحسابرسی شده 78 تا 86 سنت را به دست آورد.

منبع: zdnet