Docs گوگل پاسخ‌های هوشمند در اختیار کاربران سازمانی می‌گذارد

گوگل در چند سال گذشته قابلیت Smart Reply مبتنی بر فناوری هوش مصنوعی را در سرویس‌های مختلف خود از جمله جیمیل و Docs گسترش داد و هم‌اکنون ویژگی مربوطه برای صرفه‌جویی در زمان را به بخش نظرات سرویس Docs اضافه کرده تا امکان همکاری سریع‌تر برای به اشتراک‌گذاری اسناد سازمانی فراهم شود.

توسعه اسناد سازمانی آنلاین غالبا مبتنی بر نظرات و ویرایش‌ها برای دریافت پیام مناسب انجام می‌شود. بنابراین گوگل قابلیت Smart Reply و دیگر سرویس‌های خود مبتنی بر هوش مصنوعی از جمله Smart Compose را برای خدمات Docs به‌روز کرده است. در این میان ویرایش‌های پیشنهادی گوگل که به صورت هوشمند و از قبل تعیین شده در اختیار کاربران سازمانی قرار می‌گیرد هیچ‌گونه خطا را شامل نمی‌شود.

قابلیت Smart Reply در خدمات Docs گوگل جملات از پیش تعیین شده را برای نوشتن کامنت به کاربران سازمانی پیشنهاد می‌کند تا سریع‌ترین و درست‌ترین پاسخ‌ها را به ارائه دهند و این پاسخ‌ها با متن و لحن مناسب نوشته شده باشد.

پیشنهادات در قسمت زیر کادر پاسخ در بخش موضوعات در نظر گرفته شده است. در حال حاضر این قابلیت فقط به زبان انگلیسی عمل می‌کند و کاربران می‌توانند پاسخ‌های پیشنهادی را انتخاب کنند یا در عوض پاسخ مورد نظر خود را بنویسند.

شرکت گوگل قابلیت Smart Compose مخصوص خدمات Docs را نخستین بار سال 2020 میلادی ارایه کرد تا به کاربران سازمانی کمک کند در زمان خود صرفه‌جویی کنند و برای نوشتن جملات و ارائه پاسخ، بدون خطای املایی و دستوری بهترین عبارت‌ها را به شکل پیش‌فرض در اختیار داشته باشند.

منبع: zdnet.