#C کاندید بهترین زبان برنامه‌نویسی سال 2021

زبان برنامه‌نویسی #C مایکروسافت به لطف توسعه‌دهندگان NET. همواره به عنوان یکی از محبوب‌ترین زبان‌ها مورد استقبال قرار گرفته است. با این وجود طی سال جاری میلادی شاهد افزایش محبوبیت آن هم بوده‌ایم.

«پائول جانسن» مدیرعامل مرکز نرم‌افزاری Tiobe در این خصوص توضیح داد #C در اصل «محتمل‌ترین کاندید» برای نامگذاری زبان برنامه‌نویسی سال محسوب می‌شود که البته باید توجه داشت این عنوان به زبانی اطلاق می‌شود که بیشترین افزایش رتبه در یک سال خاص را داشته باشد.

زبان #C توسط «اندرس هیلسبرگ» از مدیران مایکروسافت طراحی و در سال 2000 میلادی وارد بازار شد. شرکت مایکروسافت در نوامبر امسال نسخه 10 زبان #C را به همراه.NET 6 برای سیستم عامل لینوکس، مک و ویندوز عرضه کرد و همچنین نرم‌افزار Visual Studio 2022 به عنوان نخستین ویرایش 64 بیتی از مجموعه  Visual Studio نیز در اختیار کاربران قرار گرفت. مجموعه NET. نیز به صورت بومی با قابلیت پشتیبانی از سیستم‌های Arm64 Silicon اپل و Arm64 ویندوز عرضه شد.

زبان #C هم اکنون پنجمین زبان محبوب جهان در رتبه‌بندی Tiobe محسوب می‌شود که براساس جستارهایی که مهندسان و توسعه‌دهندگان در موتورهای جست‌وجو و وبسایت‌های محبوب انجام می‌دهند، رتبه‌بندی شده است. در سال 2012 میلادی این زبان در اوج محبوبیت خود رتبه 3 جهانی را در اختیار داشت و هم‌اکنون به نظر می‌رسد که علاقه به آن بار دیگر رو به افزایش است.

منبع: zdnet