AWS برای بازی‌های بوندسلیگای آلمان خدمات آماری ارائه می‌کند

مرکز توسعه خدمات پردازش ابری AWS آمازون در نظر دارد برای فصل 22-2021 دو قابلیت جدید مبتنی بر سرویس Match Facts را برای بوندسلیگای آلمان ارائه دهد تا از این طریق آمار پیشرفته‌تر را در جریان پخش بازی‌ها و برنامه‌های رسمی بوندسلیگا ارائه کند.

این دو قابلیت آماری که با نام‌های «کارایی شوت» و «مشخصات پاس» شناخته می‌شوند، اطلاعات جامع‌تر را در مورد تعداد گل‌هایی که هر بازیکن یا تیم براساس شانس‌های پیش‌رو می‌تواند به انجام برساند را ارائه می‌کند و همچنین کیفیت پاس هر یک از بازیکنان فوتبال یا تمام بازیکنان یک تیم را نیز ارائه می‌دهد.

این قابلیت‌های آماری در جریان بازی Matchday 4 که در تاریخ 11 سپتامبر برگزار شد برای نخستین بار مورد استفاده قرار گرفت و طی آن تیم‌های بایرن مونیخ و آر.بی لایپزیگ مقابل یکدیگر قرار گرفتند.

شرکت خدمات پردازش ابری AWS آمازون پیش از این 6 اطلاعات آماری دیگر را برای بوندسلیگای آلمان ارائه کرده بود که شامل هشدار سرعت بازیکنان، احتمال گل، پرفشارترین بازیکنان، مناطق حمله، میانگین موقعیت‌ها و سرویس xGoals می‌شد.

«سیمون رولفس» از بازیکنان اسبق بوندسلیگا در این خصوص توضیح داد که ارائه آمار پیشرفته به مخاطبان کمک می‌کند تا مواردی مانند تصمیم‌گیری و احتمال گل برای هر ضربه بهتر و دقیق‌تر تحلیل شود.

منبع: zdnet.