Amazon Shield، ابزار جدید آمازون برای تامین امنیت مشتریان ابری

Amazon Shield، ابزار جدید آمازون برای تامین امنیت مشتریان ابری

همکاران سیستم – شرکت آمازون به منظور حفاظت از مشتریان خدمات ابری خود در برابر حملات سایبری و شیطنت هکرها، یک نوع ابزار امنیتی جدید رونمایی کرده است. 

به گزارش وب‌سایت Talkin’ Cloud به نقل از بلومبرگ، این راهکار امنیتی که Amazon Shield نام دارد، بخشی از طرح آمازون برای رقابت با شرکت‌های سرشناس فعال در بازار ابر همچون مایکروسافت و گوگل محسوب می‌شود. 

وارنر وگلز (Werner Vogels) مدیر ارشد فناوری آمازون، Amazon Shield برای مقابله با قطعی سرویس ناشی از برخی رویدادهای خاص نظیر وقوع حملات سایبری کاربرد دارد. 

وی که در در جریان کنفرانس AWS re:Invent در لاس وگاس سخن می‌گفت اظهار داشت: این ابزار به شما کمک می‌کند که حتی در برابر بزرگترین و پیچیده‌ترین حملاتی که ما تاکنون دیده‌ایم، از خود محافظت به عمل آورید.  

تامین امنیت خدمات ابری، یکی از مهمترین شیوه‌هایی است که شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات ابری می‌کوشند از طریق آن، افراد و سازمان‌های بیشتری را جذب این سرویس‌ها نمایند. 

بر اساس این گزارش، بخش ابری آمازون موسوم به AWS پررشدترین و پرسودترین دپارتمان شرکت آمازون به شمار می‌رود.

AWS مشتریان متعددی از طیف‌های مختلف دارد که از آن جمله می‌توان به سازمان‌ها و نهادهای فعال در حوزه مراقبت و بهداشت، حمل و نقل، خدمات مالی و خرده‌فروشی اشاره کرد.