450 میلیون حمله سایبری در جریان مسابقات المپیک توکیو

شرکت مخابراتی اِن‌تی‌تی که خدمات ارتباطی و امنیت شبکه را به شکل گسترده برای بازی‌های المپیک و پارالمپیک توکیو در تابستان امسال فراهم کرد براساس تازه‌ترین بررسی‌های خود گزارش داد که در جریان این رویداد که در ژوئیه 2021 برگزار شد بیش از 450 میلیون حمله سایبری به وقوع پیوست.

مدیران شرکت ان‌تی‌تی گزارش دادند هیچ یک از حملات مذکور موفقیت‌آمیز نبوده و همچنین افزودند که بازی‌ها بدون هرگونه مشکل ادامه یافته است. با این وجود تعداد حملات سایبری نسبت به بازی‌های المپیک تابستانی 2012 لندن رشد 2.5 برابری را تجربه کرده است.

«آندرا مک‌لین» از مدیران ان‌تی‌تی چالش‌های امنیت سایبری را با آخرین مبارزه «هری پاتر» و «ولدمورت» مقایسه کرد و تلاش برای محافظت از این رویداد را تلاشی معادل تلاش «هرکول» خواند.

مجرمان سایبری به طور حتم بازی‌ها و زنجیره تامین آنها را به عنوان یک هدف ارزشمند در بازه زمانی کم قلمداد کرده‌اند. با این وجود باید توجه داشت جرم و جنایت در فضای سایبری به دنبال فرصت‌های این چنینی رخ می‌دهد و استادیوم‌های متصل به اینترنت، پلتفرم‌های تعامل با هواداران و فناوری‌های کاملا دیجیتالی پخش بازی‌ها باعث می‌شود نفوذ به سیستم‌های مربوطه آسان‌تر شود.

مک‌لین همچنین توضیح داد که رویکرد ان‌تی‌تی برای حفاظت از المپیک توکیو در اصل نظارت و تحلیل اطلاعات، خدمات اورژانی، ارایه راهکارهای جامع امنیتی و تشکیل گروه‌های متخصص متشکل از 200 کارشناس امنیت سایبری بوده است.

منبع: .zdnet