رایانه‌های لوحی اندرویدی بزودی در بازار کسب و کار‌ها بر آیپد پیشی خواهند گرفت

همکاران سیستم- شرکت اپل در چند سال گذشته توانسته با عرضه آیپد جایگاه بر‌تر بازار رایانه‌های لوحی را از آن خود کند. آیپد تاکنون در حوزه‌های مختلف از جمله در بازار کسب و کار‌ها پیشتاز بوده است.

اما پژوهش‌های جدید نشان می‌دهد اپل در ادامه این روند با چالش‌های جدی دست به گریبان خواهد بود.
به گزارش وب سایت infoworld ، مطالعه جدیدی که توسط شرکت آی دی سی صورت گرفته نشان می‌دهد که ۴۴ درصد از فعالان دنیای آی تی و کسب و کارهای تجاری که هم اکنون یک دستگاه آیپد دارند، تصمیم گرفته‌اند در ۱۲ ماه آینده یک رایانه لوحی تحت اندروید بخرند. در این میان فقط ۲۷ درصد از این کاربران تصمیم گرفته‌اند دوباره از آیپد استفاده کنند.
در این مطالعه ۳۱۲۴ نفر از فعالان دنیای آی تی و فعالان بازار کسب و کارهای تجاری در سراسر جهان شرکت کرده‌اند. هفتاد و یک درصد از این شرکت کنندگان به پژوهشگران گفته‌اند هم اکنون از یک رایانه لوحی استفاده می‌کنند. ۵۱ درصد از آن‌ها هم گفته‌اند یک رایانه لوحی آیپد دارند. نتایج این پژوهش حاکی از این است که اکثر فعالان دنیای آی تی و کسب و کارهای تجاری در خریدهای بعدی خود رایانه‌های لوحی تحت اندروید را به آیپد اپل ترجیح می‌دهند. ۳ درصد از این فعالان نیز نسبت به خرید یک رایانه لوحی تحت ویندوز ۸ ابراز تمایل کرده‌اند.
یکی از یافته‌های جالب این پژوهش این است که علاقه فعالان کسب و کارهای تجاری به رایانه‌های لوحی در نقاط مختلف جهان تفاوت‌های معناداری با هم دارد. در آفریقا ۴۴ درصد از این فعالان گفته‌اند قصد دارند یک رایانه لوحی اندرویدی خریداری کنند. در این قاره فقط ۲۱ درصد نسبت به خرید آیپد ابراز تمایل کرده‌اند. در کشورهای اروپایی نیز ۲۳ درصد از فعالان نسبت به خرید آیپد و ۴۹ درصد هم نسبت به خرید رایانه لوحی اندروید ابراز تمایل کرده‌اند. شاغلین آمریکای شمالی و زلاندنو هم کمترین میزان علاقه به رایانه‌های لوحی اندرویدی را نشان داده‌اند.