۷۰ درصد سازمان‌ها به باجگیران سایبری پول می‌دهند

۷۰ درصد سازمان‌ها به باجگیران سایبری پول می‌دهند

همکاران سیستم- بیش از دوسوم سازمان‌هایی که با باج‌افزارها مواجه می‌شوند به جای آنکه رایانه‌های آلوده را از شبکه خارج کنند،‌ حافظه‌های اطلاعاتی خود را پاکسازی کنند و اطلاعات را دوباره از نسخه پشتیبان به دست آورند،‌ ترجیح می‌دهند مبالغ تعیین شده از سوی هکرها را پرداخت کنند.

به گزارش وبسایت theinquirer، مرکز امنیتی شرکت IBM که با نام IBM Security شناخته می‌شود در آخرین گزارش خود اعلام کرد بررسی جدیدی را روی ۶۰۰ کسب و کار آمریکایی که هر کدام از آنها بیش از ۱۰۰۰ کارمند داشتند، انجام داد. این مطالعه نشان داد میزان حملات باج‌افزارها در سال ۲۰۱۶ میلادی نسبت به سال قبل از آن چهار برابر شده است و هکرها غالبا از بیتکوین به عنوان مکانیسم جهانی پرداخت سوءاستفاده کرده‌اند.

گزارش مذکور نشان داد بیش از ۴۶ درصد سازمان‌ها در یک سال گذشته به باج‌افزارها مبتلا شده‌اند و ۷۰ درصد آنها به شخصی که باج‌افزار را مدیریت می‌کرده، هزینه‌های مربوطه را پرداخت کرده‌اند تا به اطلاعات خود دسترسی داشته باشند. این اتفاق برخلاف توصیه سیستم‌های قضایی مبنی بر عدم پرداخت پول در این زمینه انجام شده است.

در بین سازمان‌هایی که با پرداخت پول به باج‌گیران سایبری موافقت کردند، ۱۱ درصد آنها بین ۱۰ تا ۲۰ هزار دلار پول دادند، یک‌پنجم آنها ۴۰ هزار دلار پرداخت کردند