۶۹ درصد کسب‌وکارها از نرم‌افزار سازمانی استفاده می‌کنند

۶۹ درصد کسب‌وکارها از نرم‌افزار سازمانی استفاده می‌کنند

همکاران سیستم- نرم‌افزارهای سازمانی در  کسب‌و‌کارهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند تا انواع مختلف فعالیت‌ها از جمله فرآیندهای مالی، حسابداری، ارزیابی کلان داده‌ها، انجام عملیات‌های مربوط به کارکنان، انجام فعالیت‌های پیام‌رسانی و … را انجام دهند. تجارب کاربری نحوه طراحی نرم‌افزارهای سازمانی را تغییر داده است.

به گزارش وبسایت Zdnet، کارشناسان در یک بررسی جدید نشان دادند که نرم‌افزارهای سازمانی چگونه در حال تغییر هستند. مرکز Tech Pro Research موضوع نرم‌افزارهای سازمانی را مورد توجه قرار داد و گزارش نهایی مربوط به تحقیق جدید آن موارد زیر را مشخص کرد:

  • ۶۹ درصد کسب و کارها از نرم‌افزارهای سازمانی استفاده می‌کنند و ۹ درصد آنها بر این باورند که ظرف یک سال آینده نرم‌افزارهای مذکور را به کار بگیرند
  • میزان استفاده از نرم‌افزارهای سازمانی متناسب با بزرگ شدن اندازه سازمان‌ها افزایش میابد؛ به نحوی که ۳۴ درصد سازمان‌های کوچک با داشتن کمتر از ۵۰ کارمند و ۶۱ درصد سازمان‌های بزرگ با بیش از ۱۰۰۰ کارمند این نرم‌افزارها را در اختیار گرفته‌اند
  • هزینه‌های اجرایی، عدم نیاز سازمان و عدم اطمینان از ارزش نرم‌افزارها سه دلیل اصلی محسوب می‌شود که این محصولات مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.
  • پایگاه‌های داده، سیستم‌های ذخیره‌سازی داده و منابع انسانی مهم‌ترین بخش‌های کسب و کار هستند که نرم‌افزارهای سازمانی در آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد و این در حالی است که سیستم‌های موبایلی از جمله بخش‌هایی محسوب می شوند که در آینده بسیار به آن توجه می‌شود.
  •  مایکروسافت، گوگل و Adobe سه شرکت برتر محسوب می‌شوند که نرم‌افزارهای سازمانی آنها از طریق کسب و کارها مورد پذیرش قرار می‌گیرند.