۶۱ درصد کارمندان موبایلی به کارفرمای خود اعتماد می‌کنند

۶۱ درصد کارمندان موبایلی به کارفرمای خود اعتماد می‌کنند

همکاران سیستم- این روزها حجم بیشتری از فعالیت‌های کاری به وسیله ابزارهای موبایلی شخصی انجام می‌شود و بر اساس نتایج حاصل از مطالعه جدیدی که مرکز MobileIron انجام داده است، کارمندان توقع دارند که کارفرمایان از حریم خصوصی را اطلاعات شخصی آنها روی دستگاه‌های مذکور در نظر بگیرند.به گزارش وبسایت Cellar-news، این مطالعه نشان داد ۸۶ درصد کارمندان موبایلی که صاحب گوشی هوشمند هستند، از این دستگاه با اهداف کاری استفاده می‌کند و در مقابل ۳۷ درصد از کسانی که از تبلت‌ها استفاده می‌کنند، فرآیند مشابه را انجام می‌دهند.
همچنین مشخص شد ۶۱ درصد کارمندان این اطمینان را دارند که کارفرمای آنها حریم خصوصی برای اطلاعات شخصی آنها را روی دستگاه‌های موبایلی لحاظ می‌کند. علاوه بر این ۳۰ درصد کارمندان اعلام کردند که اگر کارفرما بتواند به اطلاعات شخصی آنها از جمله پست‌های الکترونیکی، متن‌ها یا تصاویر شخصی در گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی دسترسی پیدا کند از شغل خود کناره‌گیری می‌کنند.
اکثریت کارمندانی که به کارفرمای خود اعتماد دارند و معتقدند که حریم شخصی برای اطلاعات شخصی آنها در دستگاه‌های موبایلی در نظر گرفته می‌شود، همچنان نگرانی‌هایی را در مورد برخی انواع اطلاعات شخصی دارند.
لازم به ذکر است سال ۲۰۱۳ میلادی مرکز Vision Critical مطالعه‌ای را روی کارمندان موبایلی انجام داد و متوجه شد که از اینکه کارفرما به اطلاعات آنها دسترسی داشته باشد احساس خوشایندی ندارد. در این مطالعه ۵۲ درصد کارمندان نگرانی‌های خود را در مورد ایمیل‌های شخصی و فایل‌های ضمیمه شده به آن ابراز کردند، ۴۹ درصد نگران لیست شماره‌ تلفن‌ها بودند، ۴۸ درصد به متن‌ها و پیام‌های دریافتی اشاره کردند، ۴۵ درصد ایمیل‌های صوتی را عامل نگرانی خود دانستند، ۴۵ درصد جزییات مربوط به تماس‌های صوتی و استفاده از اینترنت را عامل نگرانی اعلام کردند و ۴۴ درصد هم گفتند از اینکه کارفرما به اطلاعات موجود در تمام ابزارهای کاربردی دسترسی داشته باشد احساس نگرانی می‌کنند.