۴۳ درصد از دانش آموزان آمریکایی می‌خواهند کارآفرین شوند

همکاران سیستم- نتایج نظرسنجی موسسه گالوپ در آمریکا نشان می‌دهد بخش زیادی از دانش آموزان این کشور آرزو دارند در آینده کارآفرین شوند.
به گزارش وب سایت موسسه گالوپ، حدود ۴۳ درصد از دانش آموزان کلاس پنجمی آمریکایی که سال ۲۰۱۲ در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند گفته‌اند قصد دارند در آینده کسب و کار ویژه خود را راه اندازی کنند. ۴۲ درصد از این دانش آموزان نیز گفته‌اند قصد دارند کاری کنند که جهان را تغییر دهد. این نظر سنجی که به شاخص امید معروف است، هر ساله توسط موسسه گالوپ انجام می‌شود.
یافته‌های این نظرسنجی نشان می‌دهد دختران در مقایسه با پسران علاقه بیشتری به کارآفرین شدن دارند. ۴۶ درصد از دختران دانش آموز شرکت کننده در این نظرسنجی گفته‌اند آرزو دارند در آینده کسب و کار خاص خود را داشته باشند. این رقم در مورد دانش آموزان پسر ۴۰ درصد است. در مقابل، دانش آموزان پسر بیشتر علاقه مندند که در آینده کاری انجام دهند که دنیا را تغییر دهد. تغییر جهان آروزی ۴۵ درصد از پسران و ۴۰ درصد از دختران بوده است.
بر اساس این یافته‌ها، اگر چه بخش زیادی از دانش آموزان آمریکایی علاقه دارند در آینده کارآفرین شوند، اما تعداد کمی از آن‌ها تجربه کار در بیرون از خانه را دارند. در این نظر سنجی ۲۲ درصد از دانش آموزان گفته‌اند تجربه یک یا چند ساعت کار دستمزدی را در یک هفته گذاشته داشته‌اند. ۷ درصد دانش آموزان نیز در زمان انجام نظرسنجی گفته‌اند در حال کارآموزی هستند. این ارقام در مورد دانش آموزان کلاس‌های بالا‌تر بیشتر است.
حدود ۵۹ درصد از دانش آموزان نیز گفته‌اند در مدرسه درس‌هایی را خوانده‌اند که نحوه راه اندازی یک کسب و کار را به آن‌ها آموزش داده است. حدود ۳۲ درصد از دانش آموزان نیز گفته‌اند والدینشان به تازگی کسب و کاری را شروع کرده‌اند و به همین خاطر زمینه مساعدتری برای آموزش نحوه کارآفرین شدن دارند.
تحلیلگران گالوپ در توضیح این یافته‌ها بر پر کردن شکاف بین آموزش‌های عملی و دانشگاهی تاکید کرده‌اند.