۳۲ ترابایت کد منبع ویندوز ۱۰ لو رفت

۳۲ ترابایت کد منبع ویندوز ۱۰ لو رفت

همکاران سیستم- برخی کدهای منبع سیستم عامل ویندوز ۱۰ مایکروسافت اوایل هفته جاری منتشر شد و این در حالی بود که گزارش‌های بعدی نشان داد میزان خسارت‌های ناشی از این نشت اطلاعاتی محدود بوده و چندان گسترده نبوده است.

به گزارش وب‌سایت Zdnet، برای نخستین بار خبرگزاری Reigster انتشار کدهای منبع آخرین نسخه از سیستم عامل مایکروسافت را در تاریخ ۲۳ ژوئن اعلام کرد و توضیح داد در این اتفاق هکرها ۳۲ ترابایت کدهای رسمی و غیرعمومی ویندوز ۱۰ را که روی BetaArchive.com قرار گرفته بود منتشر کردند. لازم به ذکر است  BetaArchive خود را یکی از بزرگترین مراکز مبتنی بر وب برای ذخیره داده‌ها معرفی می‌کند. این طور که گزارش‌های رسیده نشان می‌دهد، کدهای نشت پیدا کرده مربوط به تاریخ مارس ۲۰۱۷ می‌شود.

به گفته افرادی که به این اطلاعات دسترسی داشتند، این کدها که منتشر شده است بخشی از سیستم Shared Source Kit مایکروسافت است که در اصل کدهای منبع درایوهای سخت‌افزاری ویندوز ۱۰، کد PnP، کدهای USB و WiFi، درایوهای ذخیره‌سازی اطلاعات و برخی کدهای هسته مرکزی سیستم OneCore پردازنده‌های ARM را شامل می‌شود. 

مرکز BetaArchive اعلام کرد که در این اتفاق ۱.۲ ترابایت کد آفلاین مربوط به سیستم عامل ویندوز ۱۰ نشت پیدا کرده است.

مایکروسافت با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «بازبینی‌های ما تایید می‌کند که این فایل‌ها در واقع بخشی از کدهای منبع سیستم Shared Source Initiative بودند که در شرکت‌های همکار ما مورد استفاده قرار می‌گیرند».

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *