۲۰۱۶، سال استقبال گسترده سازمان‌های جهانی از ویندوز ۱۰

۲۰۱۶، سال استقبال گسترده سازمان‌های جهانی از ویندوز ۱۰

امسال زمانی برای ظهور مجدد مایکروسافت بود. با این وجود آیا ۲۰۱۶ می‌تواند سال بهتری برای این شرکت باشد؟ «دیپاک کومار» بنیانگذار و مدیر فناوری مرکز Adaptiva اعلام کرد سازمان‌های جهانی از هم‌اکنون فرآیند سازگاری با ویندوز ۱۰ را آغاز کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود سازگاری با این سیستم عامل در سال آتی میلادی به یک اجبار برای سازمان‌ها تبدیل شود.

به گزارش وب سایت fiercecio، از ژوئیه ۲۰۱۵ که ویندوز ۱۰ روانه بازار جهانی شد، این سیستم عامل توانست از جانب عموم کاربران مورد پذیرش قرار بگیرد. بر اساس گزارش منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی NetMarketShare، هم‌اکنون ۹ درصد کاربران اینترنتی جهان از ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنند.
با این وجود می‌توان گفت بخش نخست افرادی که این سیستم عامل را در اختیار گرفتند کاربران معمولی بودند. معمولا آن دسته از افرادی که شیفته فناوری هستند در دوره آزمایشی که محصول جدید به صورت رایگان عرضه می‌شود آن را مورد آزمایش قرار می‌دهند.
با این توضیحات کومار معتقد است که در سال ۲۰۱۶ میلادی فرآیند پذیرش سیستم عامل ویندوز ۱۰ در سازمان‌های جهانی آغاز شود. به گفته NetMarketShare از آگوست ۲۰۱۵ که سهم ویندوز ۱۰ در بازار جهانی به بیش از ۵ درصد رسید، میزان حضور آن در عرصه سیستم‌های عامل هر ماه یک درصد افزایش یافت. در طول این دوره زمانی فقط دو سیستم عامل OS X و ویندوز XP با کاهش سهم خود در بازار جهانی همراه بودند.