یک ماه تا بزرگترین به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ برای ۳۵۰ میلیون دستگاه الکترونیکی

یک ماه تا بزرگترین به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ برای ۳۵۰ میلیون دستگاه الکترونیکی

همکاران سیستم- مایکروسافت قصد دارد بزرگترین به‌روزرسانی سیستم‌ عامل رایانه‌ای خود را با نام Windows ۱۰ Anniversary Update در تاریخ ۲ آگوست یعنی حدود یک ماه دیگر عرضه کند که این اتفاق دقیقاً چهار روز پس از تولد یک سالگی ویندوز ۱۰ صورت می‌گیرد.

به گزارش وبسایت Zdnet، در این تاریخ برخی پیش‌بینی‌های مایکروسافت از که از قبل صورت گرفته است، محقق می‌شود. مدیران مایکروسافت از مدت‌ها قبل اعلام کردند گروه توسعه‌دهنده ویندوز به‌روزرسانی Anniversary Update را با نام Redstone ۱ در تاریخ نزدیک به ۲۹ ژوئیه عرضه می‌کند که هم‌اکنون تاریخ نهایی چهار روز با پیش‌بینی قبلی فاصله دارد.

هدف مایکروسافت این است که در تاریخ مذکور به‌روزرسانی Anniversary Update برای ویندوز ۱۰ در تمام دستگاه‌های الکترونیکی تحت آن از جمله رایانه‌های شخصی، رایانه‌های لوحی، دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز فون، سیستم‌های Surface Hub، کنسول بازی Xbox One، دستگاه‌های مبتنی بر اینترنت اشیا، و عینک هوشمند HoloLens عرضه شود. این خبر را «تِری مایرسون» مدیر گروه توسعه ویندوز و دستگاه‌های الکترونیکی مایکروسافت منتشر کرد.

به‌روزرسانی Windows ۱۰ Anniversary Update در حالی انجام می‌شود که بر اسا‌س آخرین آمارهای موجود سیستم عامل ویندوز ۱۰ هم‌اکنون روی بیش از ۳۵۰ میلیون دستگاه فعال مورد استفاده قرار می‌گیرد. این رقم در اوایل ماه مه ۳۰۰ میلیون دستگاه گزارش شده بود.

همچنین گفته شده است آن دسته از کاربرانی که می‌خواهند سیستم‌ عامل ویندوز ۱۰ یا یک دستگاه الکترونیکی را خریداری کنند، به‌روزرسانی Anniversary Update به صورت خودکار برای آنها عرضه می‌شود. تمامی این کاربران به‌روزرسانی مذکور را به صورت رایگان در اختیار می‌گیرند.

لازم به ذکر است کاربرانی که روی رایانه‌های خود از سیستم عامل ویندوز ۷ و ۸.X استفاتده می‌کند، تا تاریخ ۲۹ ژوئیه ۲۰۱۶ همچنان می‌توانند دستگاه خود را به صورت رایگان به ویندوز ۱۰ به‌روزرسانی کنند.