یک‌سوم ماشین‌های مجازی Azure مایکروسافت مبتنی بر لینوکس

یک‌سوم ماشین‌های مجازی Azure مایکروسافت مبتنی بر لینوکس

همکاران سیستم- افزایش علاقه‌مندی مایکروسافت به سیستم عامل متن‌باز لینوکس موجب شد خدمات ابری این شرکت بزرگ نرم‌افزاری بیش از قبل مورد توجه قرار بگیرد.

به گزارش وبسایت Zdnet، «مارک روسینویچ» مدیر فناوری مرکز Azure در شرکت مایکروسافت در سخنرانی خود در کنفرانس DockerCon 2016 که روز گذشته در سیاتل آمریکا برگزار شده بود، برخی از روش‌های جدید این شرکت را برای پشتیبانی هرچه بیشتر از کانتینرهای نرم‌افزاری در خدمات پردازش ابری و محصولات مرتبط با سرورها به نمایش گذاشت.

روسینویچ اعلام کرد سال گذشته از هر چهار سیستم مجازی خدمات Azure یک پلتفرم مبتنی بر سیستم عامل لینوکس فعالیت می‌کرد و هم‌اکنون بر اساس آخرین بررسی‌ها مشخص شده است که یک‌سوم ماشین‌های مجازی مبتنی بر خدمات پردازش ابری Azure تحت لینوکس اجرا می‌شوند.

در این زمینه همچنین گفته شد دوسوم دیگر مشتریان Azure نیز سیستم عامل Windows Server را در ماشین‌های مجازی خود مورد استفاده قرار می‌دهند.

روسینویچ در این سخنرانی اعلام کرد سیستم عامل Windows Server در آینده نزدیک در قالب Azure Container Service خدمات خود را ارایه می‌دهد. مایکروسافت سیستم ACS را از آپریل ۲۰۱۶ به صورت عمومی عرضه کرد و البته کانتینرهای نرم‌افزاری آن فقط برای لینوکس عرضه شد. مدیران مایکروسافت سال گذشته اظهار داشتند که این شرکت قصد دارد امکان پشتیبانی از Windows Server را در سیستم Azure Container Service  فراهم کند.