یوتیوب؛ درآمد میلیاردی، بازدیدهای یک تریلیونی

یوتیوب؛ درآمد میلیاردی، بازدیدهای یک تریلیونی

همکاران سیستم- وب سایت یوتیوب اعلام کرده است ویدیوهایش در سال ۲۰۱۱ یک تریلیون بار دیده شده است. به این ترتیب بنا بر اعلام این وب سایت به طور متوسط هر فردی بر روی کره زمین ۱۴۰ ویدئو از این وب سایت را تماشا کرده است.

یوتیوب که هم اکنون فهرست پربیینده ترین ویدئوهای خود را منتشر کرده، ادعا کرده است در هر دقیقه حدود ۴۸ ساعت ویدئو بر روی این وب سابت آپلود می شود. این وب سایت در چند سال اول فقط به عنوان پایگاهی برای اشتراک ویدئوهای کاربران مشهور بود. اما حالا برنامه ها و فیلم های اکثر شبکه های تلویزیونی بر روی یوتیوب پخش می شود که انتظار می رود از این راه بینندگان بیشتری جذب آن شوند. بینندگان بیشتر هم به معنای کسب درآمد بیشتر از راه تبلیغات است. یکی دیگر از ابتکارات یوتیوب این است که فهرست ۱۰ آگهی تبلیغاتی پربیننده خود را نیز منتشر کرده است.

یوتیوب که وب سایت اشتراک ویدئویی گوگل است، در سال جاری ۳٫۵ درصد از درآمد تبلیغاتی این غول جستجوگر را تامین کرده است. گفته می شود این وب سایت اشتراک ویدئویی، ماهیانه ۸۰۰ میلیون بازدیدکننده دارد که از این نظر پا به پای فیس بوک حرکت می کند. در این وب سایت ماهیانه ۲۵ میلیارد عبارت جستجو می شود که این مقدار دوباره جستجوهای یاهو و ۱۰ برابر جستجوهایی است که در فیس بوک صورت می گیرد.

پیش بینی می شود درآمد این وب سایت در سال ۲۰۱۱ از مرز ۱٫۳ میلیارد دلار فراتر رود و در سال ۲۰۱۲ با ۶۰ درصد افزایش به رقم ۲ میلیارد دلار برسد.

 

eweek

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *