گوگل کاربران کروم بوک را از گذرواژه بی‏‌نیاز می‌‏کند

گوگل کاربران کروم بوک را از گذرواژه بی‏‌نیاز می‌‏کند

همکاران سیستم- برخی منابع خبری از احتمال عرضه راهکار جدیدی برای احراز هویت کاربران رایانه‌‏های تحت کروم خبر داده‌‏اند که احتمال می‌‏رود جای گذرواژه‏‌ها را در این رایانه‏‌ها بگیرد.
به گزارش وب‏‌سایت pcworld، برخی منابع خبری گزارش داده‌‏اند گوگل ممکن است راهکار جدیدی به نام Easy Unlock (باز شدن آسان قفل) برای رایانه‏‌های تحت سیستم عامل کروم عرضه کند که کاربران را از وجود گذرواژه‏‌ها و رمزهای عبور بی‏‌نیاز می‌‏کند. سازوکار این راهکار بدین شکل است که کاربران فقط کافی است گوشی هوشمند خود را به رایانه تحت کروم نزدیک کنند تا بتوانند قفل آن را باز کنند. در این حالت کاربران نیازی به تعریف گذرواژه نخواهند داشت.
این دومین بار است که چنین خبری درباره رایانه‏‌های تحت کروم منتشر می‌‏شود. در دسامبر سال گذشته، فرانسوا بوفورت، یکی از توسعه‌‏دهندگان نرم‏‌افزار و حامیان سیستم عامل کرومیوم گفته بود تیم متخصصانی که بر روی این سیستم عامل کار می‌‏کنند تلاش می‌‏کنند رایانه‌‏ای عرضه کنند که در آن نیازی به استفاده از گذرواژه نیست.
هنوز مشخص نیست شرکت گوگل در این راهکار از چه نوع فناوری استفاده خواهد کرد و گوشی کاربران از چه طریقی با رایانه تحت کروم آن‌ها ارتباط برقرار خواهد کرد. محمتل‏‌ترین فناوری‏‌هایی که می‌‏توانند بین این دستگاه‏‌ها ارتباط برقرار کنند، وای فای، بلوتوث و ان اف سی (NFC) است. ان اف سی یکی از فناوری‏‌های مورد علاقه گوگل است، بطوری که این شرکت از آن در محصولاتی مثل کیف پول گوگل (Google wallet) استفاده کرده است. البته سیستم عامل کروم در حال حاضر از این فناوری پشتیبانی نمی‌‏کند، ولی یک سالی هست که تیمی می‌‏کوشد سیستم توسعه کرومیوم این سیستم عامل را با این فناوری سازگار کند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *