گوگل لپ تاپ‌های کروم بوک را به کسب و کارهای تجاری کرایه می‌دهد

همکاران سیستم- شرکت گوگل تصمیم گرفته است لپ تاپ‌های کروم بوک خود را به صورت موقت در اختیار شرکت‌ها و کسب و کارهای تجاری قرار دهد. کسب و کارهای تجاری می‌توانند با پرداخت ماهانه ۳۰ دلار لپ تاپ‌های کروم بوک گوگل را کرایه کنند.
به گزارش وب سایت eweek، کسب و کار‌ها و شرکت‌هایی که برای انجام عملیات و فعالیت‌های کاری خود نیازمند فناوری‌های مبتنی بر پردازش ابری هستند، می‌توانند لپ تاپ‌های کروم بوک گوگل را اجاره کنند. کروم بوک به لپ تاپ‌های عرضه شده از سوی گوگل گفته می‌شود که تحت سیستم عامل کروم کار می‌کنند. این لپ تاپ دارای سیستم عامل چندان پیچیده‌ای نیست و در واقع تحت مرورگر کروم گوگل قرار دارد. گوگل این لپ تاپ را برای استفاده از نرم افزار‌ها و خدمات تحت وب و یا به اصطلاح مبتنی بر فناوری پردازش ابری طراحی کرده است.
براساس این گزارش، شرکت‌ها و کسب و کارهای تجاری در حال حاضر می‌توانند لپ تاپ‌های کروم بوک را کرایه کنند و پس از اتمام کارشان آن‌ها را به گوگل برگردانند. انتظار می‌رود شرکت‌هایی که دارای نیروی کار فصلی و موقتی هستند، شرکت‌های نوپایی که درصدد صرفه جویی مالی در هزینه‌ها هستند و شرکت‌هایی که قصد استفاده آزمایشی از کروم بوک را دارند، از طرح جدید گوگل استقبال کنند.
شرکت گوگل لپ تاپ‌های کروم بوک را به صورت نامحدود واگذار می‌کند و کسب و کارهای کاربر فقط می‌بایست به ازای کرایه هر دستگاه کروم بوک ماهانه ۳۰ دلار بپردازند. ضمانت پشتیبانی سه ساله از سخت افزارهای کروم بوک، کنسول مدیریت تحت وب کروم و پشتیبانی ۲۴ ساعته از دیگر خدماتی است که گوگل در اختیار کسب و کارهایی قرار می‌دهد که کروم بوک را کرایه کنند.
گفتنی است استفاده از لپ تاپ‌های کروم بوک گوگل هنوز گسترش چندانی نیافته است، اما تاکنون مدارس و موسسات آموزشی در آمریکا از این دستگاه‌ها استقبال کرده‌اند. هم اکنون صد‌ها مدرسه در ۴۱ ایالت آمریکا از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنند.