گوگل فروشگاه یکپارچه ابری راه‌اندازی می‌کند

همکاران سیستم- گوگل از آغاز همکاری‌های خود با شرکت خدمات مدیریت موبایلی سازمانی MobileIron خبر داده است تا فروشگاه ویژه مخصوص خدمات رایانش ابری راه‌اندازی کند و از این طریق رقابت بیشتری را با مرکز توسعه خدمات پردازش ابری آمازون (AWS) انجام دهد.
به گزارش وب‌سایت ZDnet؛  این دو شرکت اعلام کردند که پلتفرم رایانش ابری Orbitera گوگل را با اپلیکیشن،‌سیستم‌های امنیتی و قابلیت‌های تحلیلی MobileIron ادغام می‌کنند.
نتیجه نهایی حاصل از این همکاری‌ها به راه‌اندازی پلتفرمی خواهد شد که به فروشندگان کالا، سازمان‌ها، کارخا‌های تامین کننده قطعات، و شرکت‌های نرم‌افزاری مستقل امکان می‌دهد سرویس‌های رایانش ابری مورد نیاز خود را به راحتی خریداری کنند و آنها را در اختیار مشتریان یا کارمندان خود قرار دهند و به شکل همزمان توجه بیشتری بر امنیت داده‌ها داشته باشند.

 


مهم‌ترین قابلیت‌های در نظر گرفته شده برای این پلتفرم به قرار زیر اعلام شده است:

  • بسته‌های خدمات سفارشی که اپراتورها می‌توانند آنها را مبتنی بر نیاز مشتریان خود ایجاد کنند
  • برندهای تجاری سفارشی‌ شده برای اپراتور و مشتری فروشگاه اینترنتی
  • صدور صورتحساب‌های یکپارچه برای دستگاه‌ها، داده‌ها، خدمات صوتی و سرویس‌های پردازش ابری شرکت‌های نرم‌افزاری به صورت ماهانه
  • دسترسی به خدمات پردازش ابری ایمن
  • تجزیه و تحلیل کاربری برای ردیابی اینکه کارمندان کدام یک از سرویس‌ها را مورد استفاده قرار داده‌اند

شرکت گوگل وبلاگ خود در این خصوص توضیح داد: «هدف ما از همکاری با MobileIron این است که کسب و کارها بتوانند آسان‌تر و سریع‌تر به فروشگاه اینترنتی یکپارچه مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند و همه اپلیکیشن‌ها و خدمات رایانش ابری مورد نیاز خود را روی آن پیدا کنند.».