گوگل در بازار جهانی خدمات ابری سوم شد

مرکز توسعه خدمات رایانش ابری گوگل که با نام Cloud شناخته می‌شود موفق شد طی 12 ماه گذشته بین رقبا سریع‌ترین رشد را به خود اختصاص دهد و شرکت سلزفورس را هم پشت سر بگذارد تا در در فهرست در شرکت برتر ارایه دهنده خدمات پردازش ابری Cloud Wars، پس از مایکروسافت و آمازون رتبه سوم را از آن خود کند.

آخرین گزارش مربوط به وضعیت بازار بزرگترین و اثرگذارترین شرکت‌های ارایه دهنده خدمات رایانش ابری، بار دیگر موفقیت «توماس کوریان» را نشان می‌دهد که از زمان انتصاب او به عنوان مدیر مدیر مرکز توسعه خدمات رایانش ابری گوگل تنها دو سال می‌گذرد.

آقای کوریان که سال 2019 میلادی مدیریت این بخش را برعهده گرفت، سیاست‌های شرکت خود را به عنوان یک کمپانی پیشرفته فناورانه تغییر داد تا در بازار آشفته کنونی به صدای مشتریان خود گوش دهد و این اصل را دنبال کند که همدلی با مشتریان می‌تواند به اندازه درخشش فناوری برای موفقیت سازمان مهم باشد.

او همچنین درآمد مرکز توسعه خدمات رایانش ابری گوگل را طی چهار فصل گذشته با رشد قابل ملاحظه مواجه کرد تا بر این اساس مجموع درآمدهای مرکز خدمات ابری گوگل در فصل پایانی سال 2019 رشد 53 درصدی را تجربه کند و پس از این آن در فصل نخست سال 2020 رشد 52 درصدی در این بخش تجربه شود. مرکز Cloud گوگل همچنین در فصل دوم و سوم سال 2020 میلادی نیز به ترتیب رشد 43.2 و 44.8 درصدی درآمدهای خود را تجربه کرد. این فرآیند از رشد مالی شرکت‌های مایکروسافت و آمازون بیشتر بود.

منبع: cloudwars