گوگل درصدد آموزش مفاهیم هوش مصنوعی به هندی‌هاست

همکاران سیستم – گوگل دوره MLCC را در هند برگزار می‌کند.

پیشتر در یک خبر اعلام شده بود که گوگل قصد دارد یک دوره ۱۵ ساعته آشنایی با مفاهیم هوش مصنوعی به صورت مجازی راه‌اندازی کند.

MLCC یا «دوره ضربتی یادگیری ماشین» (Machine Learning Crash Course) یک دوره رایگان برای آموزش مفاهیم عملی هوش مصنوعی و یادگیری ماشین است. به گزارش وب‌سایت ۹to۵Google، گوگل این دوره را ابتدا برای مهندسان خود طراحی و راه‌اندازی کرده بود ولی اکنون و با گذشت مدت زمانی، آن را در اختیار عموم قرار داده است.

هند با جمعیت بیش از یک میلیارد نفر، بازار بسیار مهمی برای گوگل و دیگر شرکت‌های فناور به شمار می‌رود. گوگل می‌گوید اکوسیستم هوش مصنوعی در هند نوپاست ولی به سرعت در حال رشد و توسعه است.

بر اساس این گزارش، MLCC بسیاری از مفاهیم پایه‌ای یادگیری ماشین را پوشش می‌دهد. در این دوره، آموزش‌ها از مباحث مقدماتی نظیر تابع زیان و کاهش گرادیان شروع می‌شود و در ادامه، بخش‌های پیچیده‌تری نظیر مدل‌های خوشه‌بندی و شبکه‌های عصبی را در بر می‌گیرد.

تمرینات برنامه‌نویسی TensorFlow، فناوری متن‌باز یادگیری عمیق گوگل، نیز بخش دیگری از مفاد آموزشی MLCC است. شرکت‌کنندگان در این دوره در انتها قادر خواهند بود درس‌های متنی کوتاه را بخوانند و با گجت‌های آموزشی که توسط طراحان و مهندسان بخش آموزش گوگل ساخته شده، کار کنند. نهاد ملی ایجاد تحول در هند (NITI) در این خصوص با گوگل همکاری دارد.