گوگل دامنه‌های اینترنتی با پسوند app. را می‌فروشد

همکاران سیستم- از زمانی که گوگل مبلغ ۲۵ میلیون دلار پرداخت کرد تا به صورت انحصاری حقوق مرتبط با دامنه‌های اینترنتی با پسوند app. را بگیرد حدود سه سال می‌گذرد و این شرکت هم اکنون تصمیم گرفته است دامنه‌های app. را برای ثبت توسط شرکت‌های مختلف باز کند. ثبت این دامنه‌های اینترنتی از طریق سیستم Early Access Program از تاریخ هفتم می آغاز شده است و از تاریخ هشتم می نیز دامنه‌ها برای فروش به صورت عمومی عرضه می‌شوند تا دیگر افراد نیز امکان ثبت آنها را داشته باشند.


دامنه سطح بالای جدید (TLD) یکی از بهترین گزینه‌ها برای توسعه‌دهندگان اپلیکیشن و دیگر شرکت‌های بزرگ فناوری محسوب می‌شود و آنها را می‌توان یک جایگزین مناسب برای دامنه‌ها با پسوند com. دانست تا کاربران به راحتی بتوانند این آدرس‌ها را به خاطر بسپارند. در آغاز فرآیند ثبت این دامنه‌های اینترنتی آدرس‌های مورد نظر آسان‌تر به ثبت خواهند رسید.
شرکت گوگل برای ثبت این دامنه‌های اینترنتی تمامی سایت‌ها با پسوند app. را مبتنی بر فناوری HTTPS به ثبت می‌رساند. این فناوری با سیستم امنیتی داخلی خود از انتشار هرگونه آگهی‌افزار، ابزارهای ردیاب منتشر شده توسط مراکز خدماتی، و انتشار هرگونه جاسوس‌افزار توسط شبکه‌های وای-فای جلوگیری می‌کند.

 

منبع: techcrunch